«

45 ilde operasyon; 320 zehir taciri kıskıvrak yakalandı, tonlarca uyuşturucu ele geçirildi


45 ilde operasyon; 320 zehir taciri kıskıvrak yakalandı, tonlarca uyuşturucu ele geçirildi

Ankara-BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 45 ilde yürütülen Narkoçelik-25 operasyonuna ilişkin detayları duyurdu. Yerlikaya, operasyonda; 538 kilogram uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 adet hint keneviri kökü, 188 bin uyuşturucu hap ele geçirildiğini, olaya ilişkin 320 şüphelinin yakalandığını aktardı.

 

Operasyona  binlerce polis katıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıklarınca 45 ilde “NARKOÇELİK-25” operasyonları düzenlendi. 765 ekip ve 1.910 personelin katıldığı operasyonlara 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeği destek verdi.

Ağrı’da İl Jandarma Komutanlığı ve Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda 240 kg eroin ele geçirildi ve 1 zehir taciri yakalandı. Diyarbakır’da İl Jandarma Komutanlığı’nın gerçekleştirdiği operasyonda ise 1 milyon 720 bin 500 adet kök kenevir, 310 bin adet kök skunk ve 64 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Büyükşehirlerde uyuşturucuya büyük darbe

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonda 57,5 kilogram skunk ele geçirilirken, 4 sokak satıcısı yakalandı. İstanbul’da ise İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün operasyonunda 53,5 kilogram metamfetamin ele geçirildi ve 73 sokak satıcısı yakalandı. Hakkâri’de İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 28,5 kilogram metamfetamin ele geçirilirken, 1 zehir taciri yakalandı.

Antalya’da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonda 21 kilogram esrar, 21 kilogram eroin ve 13 kilogram metamfetamin ele geçirildi ve 1 zehir taciri yakalandı. İzmir’de İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonda 19 kilogram skunk ele geçirilirken, 3 zehir taciri yakalandı. Konya’da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün operasyonunda ise 15 kg skunk ve 124 bin 822 adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve 7 sokak satıcısı yakalandı.

Eskişehir’de İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonda 40 bin 558 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 2 zehir taciri yakalandı. Ankara’da ise İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün operasyonunda 22 bin 828 adet uyuşturucu hap ele geçirildi ve 2 zehir taciri yakalandı.