«

ABB, Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2’nci sayısını online olarak yayınlamaya başladı


Ankara Büyükşehir Belediyesi, arı yetiştiricileri için bir rehber niteliği taşıyan Türkiye’nin içeriği en zengin arıcılık dergisi olan Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2’nci sayısını“ https://s.ankara.bel.tr/files/2024/01/04/a4c73eab1e3a6cd5747ea9a
d70d29246.pdf ” adresi üzerinden yayınlamaya başladı. Periyodik olarak 3 ayda bir yayınlanan derginin yeni sayısında; BAKAP bünyesinde arıcılık hedefleri, arıcılık ve kooperatif, arı sağlığı, arı ürünlerinin tüketimi konularına yer verildi.

featured

ABB, Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2’nci sayısını online olarak yayınlamaya başladı

ANKARA-BHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte arıcılığın gelişmesi ve arı yetiştiricilerine bir rehber olması amacıyla hazırladığı Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2’nci sayısını okuyucularla buluşturdu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından periyodik olarak 3 ayda bir yayınlanan derginin 2’nci sayısında akademisyenler tarafından yazılan makalelerle birlikte güncel arıcılık faaliyetleri ile BAKAP bünyesinde arıcılık hedefleri, arıcılık ve kooperatif, arı sağlığı, arı ürünlerinin tüketimi hakkında içeriklere yer verildi.

 

‘Arıcılık Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi’ 2024 yılında faaliyete geçiyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, derginin 2’nci sayısının ön sözünde Ankara’da arıcılık standartlarını yükseltmek amacıyla BAKAP bünyesinde “Arıcılık Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi”nin 2024 yılında faaliyete geçeceğini açıkladı. Başkentteki arıcıları kalkındırmaya ve arıcılığı köy enstitüleri idealinde geliştirmeye söz verdiklerinin altını çizen Yavaş, derginin ön sözünde; “BAKAP Arıcılık Araştırma Üretim ve Eğitim Merkezi”ni 2024 yılında faaliyete geçiriyoruz. Arıcılık sezonu başlayana kadar kışlatma sürecinde ilçelerde eğitimler düzenleyeceğimizi, tüm arıcılarımıza kış sezonu bitmeden arı yemi desteği vereceğimizi ve kadın arıcılarımıza özel projeler başlatacağımızı belirtmek istiyorum. Amacımız mevcut arıcılık işletmelerimizin ekonomik açıdan güçlendirilmesi ve arıcılıkta sürdürülebilirliğin sağlanmasıdır” ifadelerine yer verdi. Türkiye’deki belediyeler arasında bir ilke imza atılarak yayınlanmaya başlayan 2024 yılının ilk Başkent Arıcılık Dergisi’ne online olarak“ https://s.ankara.bel.tr/files/2024/01/04/a4c73eab1e3a6cd5747ea9ad70d29246.pdf ” adresi üzerinden erişiliyor.

ABB, Başkent Arıcılık Dergisi’nin 2’nci sayısını online olarak yayınlamaya başladı