«

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi hanelere 4 milyar lira ödeme yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında bu ay ihtiyaç sahibi hanelere 4 milyar TL ödeme yapıldığını bildirdi.

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı | Mahinur Özdemir Göktaş Biyografi

SOSYAL YARDIMLAR BÜTÜNCÜL ŞEKİLDE VATANDAŞLAR ARASINDA AYRIM YAPILMADAN UYGULANIYOR

Bakan Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal yardımları, kimseyi geride bırakmayan sosyal hizmet anlayışıyla sürdürdüklerini belirtti. Bu desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olduklarını aktaran Göktaş, “Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırdık. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar lira ödeme yaptık.” ifadesini kullandı.

Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayın ödemesiyle birlikte hanelere bugüne kadar toplam 88,2 milyar lira destek sağlandığını söyledi. Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca “gelir” kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı’na dahil ettiklerini anımsatan Göktaş, sosyal yardımları bütüncül şekilde uyguladıklarını, vatandaşlar arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine ulaşıldığını kaydetti.

GÜNDEM İLE İLGİLİ HABERLERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ