«

ANTAB olağan toplantısı yapıldı


ANTAB olağan toplantısı yapıldı

Birlik başkanı, başkan vekilleri, divan katipleri, encümen üyeleri ve komisyon üye seçimlerinin yapıldığı toplantıda Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kültür ve Turizm Komisyonu’na seçildi. Toplantıya, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Akın da katıldı.

Gerçekleştirilen birlik meclis toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve turizmciler katıldı.

Toplantı, saygı duruşunda bulunulmasının ardından ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplam 12 maddenin görüşüldüğü toplantıda, ilk olarak birlik başkanlığı seçimi yapıldı.

Gizli oyla yapılan seçimlerde Antalya’nın tüm ilçelerini kapsayan ve şehrin tanıtımına yönelik çalışmaların bütüncül bir anlayışla yapılmasını hedefleyen birliğin başkanlığına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi.

Toplantıda, meclis 1. Başkan Vekili olarak Mehmet Ali Yılmaz, Meclis 2. Başkan Vekilliğine ise Kerem Kaya Turan seçildi. Divan Katipliklerine Müge Gezginci Ünsal ile Aslı Deniz Ülker Doğrul’un seçildiği toplantıda Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan ve turizmci Kadir Derel encümen üyeleri olarak belirlendi.

ANTAB Olağan Toplantısında Komisyon üyeleri de belirlendi. Plan Bütçe Komisyonu; Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Serik Belediye Başkanı Kadir Kumbul, Akseki Belediye Başkanı İlkay Akça’dan oluşurken, Kültür ve Turizm Komisyonu’na Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Demre Belediye Başkanı Fahri Duran, Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu ve turizmci Murat Ziya Baykal seçildi.