«

Antalya rehberleri Burdur’a çıkarma yaptı


Antalya Rehberler Odası’ndaki turist rehberleri Burdur Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen eğitim gezisine katıldı. Gezide Burdur’un doğal ve kültürel değerleri tanıtıldı.

Antalya rehberler odasına bağlı 45 turist rehberi, Burdur’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezmek amacıyla Burdur İl Kğltür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonuyla eğitim gezisine katıldı. Eğitim gezisi kapsamında ilk gün Karacaören Baraj Gölü’nde bulunan Botanik Göl Evleri’nde kahvaltı yaparak güne başladılar.

Kahvaltı sonra Bucak’taki Çamlık Köyü’nde bulunan Kremna Antik Kenti’nde teknik gezi gerçekleştirildi. Öğle yemeği için Ağlasun Yörük Çadırı tercih edilirken’ yemek sonrasında Sagalassos Antik Kenti ziyaret edildi. Sonrasında  İnsuyu Mağarası gezildi. Akabinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin işletmesi olan Taş Oda Gastronomi Mutfağı’nda akşam yemeği yenildi. 

WhatsApp Image 2024-02-18 at 19.17.14 (1) (1)

Eğitim gezisinin ikinci günü Baki Bey Konağı, Çelikbaş Konağı gezisi ile başladı. Ardından Burdur Arkeoloji Müzesi, ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Burdur Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan hediye paketleri turist rehberlerine takdim edildi. Hediye paketleri içerisinde Burdur’u tanıtıcı materyaller, Burdur özgü lezzetler ve hediyelik eşyalar yer aldı. Daha sonrasında Gölhisar’da bulunan Kibyra Antik Kenti’nde eğitim gezisi sonlandırıldı.

Söz konusu eğitim gezisi Burdur’daki turizm akışını hızlandırmayı hedeflerken, eğitime katılan rehberler de memnuniyetlerini dile getirdi.

ert