«

Arslanbuğa, Kozlu’da yeni madencilerle bir araya geldi


Arslanbuğa, Kozlu’da yeni madencilerle bir araya geldi

Ziyarette GMİS Kozlu Şube Başkanı Dursun Başbakıcı, Şube Sekreteri Bayram Okumuş, Şube Mali Sekreteri Ümit Yıldızhan, Şube Teşkilat Sekreteri Selçuk Demirel, Kozlu İşyeri Baştemsilcisi Ercan Karakaş hazır bulundu.

TTK’da istihdam edilecek 2 bin pano ayak üretim işçisi gruplar halinde işbaşı yapmaya başladı.

 Yeni madenciler, işbaşı yaptıkları müesseselerde yeraltındaki mesaileri öncesi yapacakları çalışmalar, malzemelerin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitim alıyor.

Arslanbuğa, yeni başlayan işçilere hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Eğitimlerin iş sağlığı ve güvenliği için de çok önemli olduğunu vurgulayan GMİS Genel Sekreteri Yener Arslanbuğa, “Aramıza yeni katılan tüm madenci kardeşlerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Genel Başkanımız Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyelerimizin sizlere selamlarını iletiyorum.

Genel Maden İşçileri Sendikası, Türkiye’nin en güçlü sendikalarının başında geliyor. Sizler de bu ailenin bir üyesi oldunuz.  Geleceğiniz için, işçi sınıfının hak ve menfaatleri için Sendikanızın önderliğinde mücadeleye hazır olmalısınız.

Sizlere verilen eğitimleri can kulağı ile dinleyiniz. Çünkü hem madenciliği öğrenmek hem de iş sağlığı ve güvenliği açısından bu eğitimlerin çok önemli olduğunu unutmayın.

 Yeraltında nasıl davranmanız gerektiği, maske ve solunum cihazlarının kullanımı ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli eğitimler alıyorsunuz. Buradan edindiğiniz bilgileri yeraltında harfiyen uygulamanız çok önemli. Amirlerinizin, şeflerinizin uyarı ve tecrübelerinden yararlanın. Ailemize hoş geldiniz” dedi.