«

ASO Teknik Koleji’nde mezuniyet coşkusu yaşandı


ASO Teknik Koleji’nde mezuniyet coşkusu yaşandı

Ankara-BHA

ASO 1. OSB konferans salonunda gerçekleşen törene, ASO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Osmanbeyoğlu ile Burcu Özbozkurt, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, ASO Eğitim Vakfı üyeleri, sanayiciler, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ASO Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Özbozkurtkonuşmasında, ‘Asıl olan eğitimdir’ ilkesi ile kurulan ASO Teknik Koleji’nin bu yaklaşımı ile diğer eğitim kurumlarına göre çok farklı bir kurum olduğunu belirtti.

Gelişen dünya ile birlikte nitelikli insan gücünün daha fazla önem taşıdığını dile getiren Özbozkurt, ”Nitelikli insan gücü, ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz bir unsur haline geldi. Biz de bu bağlamda, Türkiye çapında önemli bir model oluşturduk. Okulumuzda, ‘Nitelikli Mühendis Adayı’ yetiştirmek amacıyla, akademik ve teknik dersleri dünyadaki gelişmelerin ışığında veriyoruz. Mezun olan her gencimiz, 21’inci yüzyıl becerilerine sahip, katma değeri yüksek ürün ve hizmet üretmeye odaklı, fen ve teknolojiyi ortak bir paydada birleştirebilme becerisi elde etmiş, mesleki yeterliliğe sahip, en az bir yabancı dil bilen bir birey olarak üniversite hayatına atılıyor” dedi.

ASO Teknik Koleji’nin, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı, evrensel değerlere ve gelişmelere açık gençler yetiştirdiğini ifade eden Özbozkurt, Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılar çok doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. En son başarılarımızdan biri TÜBİTAK yarışmasında öğrencilerimizin Türkiye şampiyonu olmalarıydı. Üç öğrencimiz, 55’inci TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Teknolojik ve Tasarım/Uzay ve Havacılık Alanı’nda “Manipülatörlü Bomba İmha İHA” aracıyla gurur verici bir başarı kazandılar” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan Özbozkurt sözlerine şöyle devam etti:

“Dünyanın ilerisinde bir eğitim sistemiyle, önemli etik değerlere ve teknik özelliklere sahip okulumuzda sizlere eğitim vermekten gurur duyuyor ve başarılarınızın devam edeceğine inanıyoruz. Size düşen ise aldığınız bu eğitimi hayat boyu öğrenme mottosuyla hayata geçirmek, kendinize inanmaktan ve öğrenmekten hiç vazgeçmemektir. Okul ve okul sonrası hayatınızda, ülkenizi iyi tanımak ve dünyayı yakından izlemek sizin yaşam biçiminiz olmalı. Yenilikçi bakış açınız hayatınızın her alanında size eşlik etmeli.”

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de mezunları tebrik ederek, onların sanayi sektöründe önemli birer rol üstleneceklerini ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını vurguladı.

Serdar Tütek, “ASO Teknik Koleji’nden mezun olmanız, sanayi sektörüne nitelikli birer birey olarak adım atacağınız anlamına geliyor. Bu önemli aşamayı başarıyla tamamladığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Aldığınız eğitim ve kazandığınız beceriler, iş hayatında sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır “ifadelerini kullandı.

Diploma töreninde okul birincisi Bahar Karaca, okul ikincisi Berat Erkoç ve okul üçüncüsü Yunus Erdem Ergül’e diplomalarıyla birlikte çeşitli hediyeler verildi.

Tören, diplomaların dağıtılması ve keplerin fırlatılmasıyla sona erdi.