«

Avrupa Birliği’nin Ardahan projesi başlıyor


Avrupa Birliği’nin Ardahan projesi başlıyor

ARDAHAN-BHA

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA)’nın “İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı” kapsamında, Avrupa Birliği’nin desteğiyle finanse edilen Ardahan” Geleceğin İnsana Yakışır İşleri” Kapsamında Ardahan Balının E-pazarlamasıyla kalkındı adlı ve TREESP1.3.FoW/P-03/123 numaralı projenin uygulanması çerçevesinde, eğitim kurs başvurusu başlıyor.

Projenin hedefleri ve önemi 

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya’ın büyük gayretleri ve üstün başarılarıyla Ardahan’ın doğal kaynaklarından biri olan balın e-pazarlama yoluyla tanıtımı ve satışı üzerine odaklanan bu proje, bölgenin ekonomik potansiyelini artırarak yerel üreticilere destek olmayı amaçlıyor. Aynı zamanda, e-ticaret alanında bilgi ve beceri sahibi olmayan bireylerin bu alanda kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyarak iş imkanlarını genişletmeyi hedefliyor.

Kursa kimler başvurabilir? 

E-Ticaret Eğitim Programına katılmak isteyen adayların belirli şartları sağlamaları gerekmektedir:

En az %50’si kadın ve genç işsizler

18-45 yaş aralığında olanlar

Geliri olmayan ve şu an herhangi bir işte çalışmayanlar

En az lise mezunu olanlar

Temel düzeyde bilgisayar kullanabilenler

Başvuru ve kurs detayları 

Kurs başvuruları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binası ile Proje Ofisi’nde bireysel olarak kabul edilmektedir. Başvuru son tarihi 08 Mart olarak belirlenmiştir. Eğitim kursları Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binası’nda gerçekleştirilecek olup, katılımcılara e-ticaret konusunda detaylı bilgi ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Bu önemli proje sayesinde Ardahanlılar, e-ticaret alanında kendilerini geliştirerek yeni iş fırsatlarına adım atma şansı yakalayacak. Böylece bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayarak geleceğe umutla bakabilecekler.

Genel şartlar 

• E-Ticaret Eğitim Programı kapsamında en az %50’si kadın ve genç işsizler ile 18-45 yaş arası

• Herhangi bir geliri olmamalı, bir işte çalışmamalı

• Eğitim durumu, en az lise mezunu olmalı

• Bilgisayar kullanma, temel düzeyde olmalı

Kurs başvuruları 

• Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binası

• Proje Ofisinde bireysel olarak kayıt yapılacaktır.

• Başvuru son tarih, 08.03.2024

İletişim:  0553 655 04 03 Canan Murathan