«

Bakanların ilk durağı Valilik


Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, bugün Kastamonu’da.İlk ziyaretini Kastamonu Valisi Meftun Dallı’ya gerçekleştirecek olan bakanlar ardından İnebolu ilçesine hareket edecek.

İnebolulu hemşehrimiz Mecit Çetinkaya ve eşi Binnur Çetinkaya’nın katkılarıyla İnebolu ilçesine kazandırılan iki okulun açılış törenine katılmak üzere gelen söz konusu bakanlar, ardından vatandaş ile bir araya gelecek.

Manta Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya tarafından yaptırılan Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile tarihi Karadeniz İlkokulu’nun restore edilmesiyle tekrar eğitim kurumu olarak hizmete açılan Binnur Çetinkaya Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılışı bugün gerçekleştirilecek.

Açılış törenine Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan da katılacak. İlk tören, saat 12.00’de İnebolu Mecit Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek. Binnur Çetinkaya Mesleki Eğitim Merkezi olarak restore edilen tarihi Karadeniz İlkokulu’ndaki açılış ise saat 13.30’da gerçekleştirilecek.

İnebolu Kaymakamlığı tarafından söz konusu açılış için davet duyurusu yapıldı. Kaymakamlık, bugün gerçekleşecek olan açılışa tüm vatandaşları davet etti.