«

Balıkesir’de Geleceğin Kodlayıcıları Yetişiyor


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi NE10 Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi, geleceği şekillendirecek gençleri yetiştirmeye devam ediyor. Merkezin düzenlediği 6. Dönem Şehir Teknolojileri Programı’nı başarıyla tamamlayan gençler, sertifikalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın elinden aldı.

Program kapsamında 20 ilçede 8-17 yaş arası yetenekli gençlere ücretsiz kodlama eğitimi sunuldu. Manyas, Gönen, Erdek, Bandırma, Balya, Susurluk, Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı, Kepsut, Dursunbey, Altıeylül ve Karesi ilçelerinden mezun olan gençler, geleceğin kodlayıcıları olmaya adım attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in gücünü, sahip olduğu insan kaynağıyla birleştirerek üreten bir şehir haline getirdiklerini vurguladı. Gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve onları geleceğe hazırlamak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirtti.

Başkan Yılmaz, dünyanın gelişen sektörlerine uyum sağlamak için gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini ifade etti. Şehirde yaşayan tüm gençlere yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra, 20 ilçede de gençlere eşit fırsatlar sunulduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’in gençlerine uluslararası standartlarda bir altyapı sağladıklarını ve onları dünya ile rekabet edebilecek seviyeye getirdiklerini belirtti. Sertifika alan gençleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.