«

Beşikdüzüspor’dan şampiyonluk provası


Asım ÇAVDAR/BHA-Trabzon

Yomra’da oynanan maçta güçlü rakibi Trabzon İpekyolugücü’nü 5.dakikada Yusuf’un attığı golle 1-0 mağlup etmesinin ardından Çaykara’dan gelen lider Trabzon Söğütlüspor’un 2-0 mağlup olduğu haberiyle Beşikdüzüspor ilçeye lider dönmenin mutluluğunu yaşadı.

Beşikdüzüspor ilçeye gelişinde taraftarlar tarafından davul-zurna eşliğinde karşılandı. Eskicami önünde halkla birlikte liderliği kutlayan Beşikdüzüspor Başkanı Ferhat Aksoy ve futbolcular, uzun süre horon oynayarak lider olmanın mutluluğunu yaşadılar.  Beşikdüzüspor haftaya ligin son maçında evinde Çaykaraspor’u konuk edecek. Bu maçı kazandıkları takdirde şampiyon olarak 1.amatör kümeye yükselecekler.

Kutlamaya katılan taraftarlardan İstanbul Büyükçekmece Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Hakkı Kaya, sezon başında verdiği sözün arkasında olduğunu şampiyon olmaları halinde futbolculara vadettiği 100 bin lirayı ödeyeceği sözünü bir kez daha tekrarlaması oyuncular arasında büyük sevinç yarattı.

Beşikdüzüspor Kulübü Başkanı Ferhat Aksoy, “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bugün Yomra’da ligin güçlü takımlarından Trabzon İpekyolugücü karşısında kıran kırana bir mücadele verdik. Bu maçı 1-0 kazandık. Rakibimiz lig lideri Söğütlüspor, Çaykara deplasmanında mağlup olunca ligin son maçı öncesi liderliğe yükseldik. Allah’ın izniyle bu maçı da taraftarlarımızın önünde alarak 1.amatör kümeye çıkacağız. Şampiyonluğa 90 dakika kaldı.  Beşikdüzü’ne bu mutluluğu yaşatmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.