«

Bu proje eğitime katkı sağlayacak


Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Durağan ilçesindeki öğrencilere model küre hediye etti. Vali Özarslan, “Bu çalışmanın öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

featured

Bu proje eğitime katkı sağlayacak

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Durağan Kaymakamı Celal Güngör,  Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan ve Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Kaya ile birlikte, çocukların zihin dünyalarını büyütmek,  coğrafya ve sosyal bilgiler eğitimlerine materyal desteği sağlamak amacıyla  Durağan 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu ve Şehit Engin Şahin Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine model küre verdiler.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN TAVSİYESİNİ DİKKATE ALDIK”

Model kürenin, coğrafya, sosyal bilgiler ve tarih derslerinde öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacağının altını çizen Vali Özarslan, “Öğretmenlerimizin tavsiyesini dikkate alarak böyle bu projeyi  Sinop’umuzda başlattık. Başlatmış olduğumuz bu çalışmanın öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Özarslan, Valilik tarafından faaliyete geçirilen “Eğitim Çalışanları Başarı Belgesi Kriterleri” ve “Model Küre Projesi” hakkında bilgiler verdi.

Vali Özarslan, daha sonra öğretmenlerin istek, görüş, öneri ve projelerini dinleyerek istişarelerde bulundu.

Bu proje eğitime katkı sağlayacak