«

Bursa’da Osmangazi Halk Lokantası açıldı


Bursa’da Osmangazi Halk Lokantası açıldı

Mine Köseler/Bursa-BHA

Osmangazi Meydanında yapılan açılış törenine CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren katıldı.

Amacımız esnafla rekabet etmek değil

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın bir konuşma gerçekleştirdi. Aydın, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada. Ekonomik sıkıntılar her geçen gün artarak vatandaşımızı boğmaya ve bayram öncesi de kendisini göstermeye devam ediyor. Emekli maaşının bırakın hayatta kalmayı nefes almayı zorlaştıracak bir durumda olması nedeniyle Osmangazi Belediyesi olarak onların yaşantısını bir nebze olsun rahatlatmak için bu hizmeti başlatıyoruz. Türkiye’de bunun örnekleri artarak çoğalıyor. Biz burada esnaf ile rekabet etmeyi amaçlamıyoruz, dar gelirli vatandaşlarımızın gıdaya ulaşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şimdiden bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

TÜİK elini vicdanına koysun, doğru rakamları paylaşsın

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, konuşmasında şunları ifade etti: “En önemli icraatlerden olan Osmangazi Halk Lokantası’nın öncelikle Bursamıza hayırlı olmasını diliyorum. Osmangazi yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı ile öncelikle vatandaşımızın derdini dert edeceğiz. Bugün yanlış enflasyon rakamlarıyla sürekli cebinden çalınan ve fakirleşen bir toplum yaratan iktidarın altında yaşamaya çalışan milletimize katkı sağlamak amacıyla bu hizmeti gerçekleştiriyoruz. Tasarruf tedbirleriyle yerel yönetimlere daha az iş yaptırılması dayatılıyor. Buradan TUİK yetkililerine sesleniyorum; ”Elinizi vicdanınıza koyun ve doğru rakamları paylaşın.”

Yapılan konuşmaların ardından Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Halk Lokantası‘nın açılışını gerçekleştirdi.