«

Çanakkale Gençlik Çalıştayı gerçekleştirildi


Çanakkale Gençlik Çalıştayı gerçekleştirildi

BİROL GÜNGÖRDÜ / ÇANAKKALE – BHA

Çalıştay, Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ortaklığında Çanakkale Koza Gençlik Derneği, Çanakkale 1915 İzcilik Spor Kulübü, Çanakkale Bisiklet Platformu Derneği, Topluma Destek Derneği ve KAF Kültür Araştırmaları ve Faaliyetleri Derneği iş birliğinde düzenlendi.

Gençlerin geleceğe dair düşüncelerini paylaşmaları için ideal bir platform olan çalıştayın açılışına, Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, il müdürleri, protokol üyeleri, davetliler ve çok sayıda genç katıldı.

Açılışta konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, Çanakkale gençlerinin yanında olduklarını belirterek, “Gençler için çalışıyorsak içinde gençler olmalı” dedi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, en büyük paydaşlarının gençler olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında:

“Bizim en büyük paydaşımız gençlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.  49 binden fazla ÇOMÜlü genç var. Bugün onların sorunlarını ve beklentilerini dileyeceğiz. Bu sebeple burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Biz üniversitemizde yaptığımız her işi, faaliyeti, her projeyi öğrencilerimiz için ve öğrencilerimizle birlikte yapıyoruz.

Bu bağlamda; ÇOMÜ Genel Sekreterliği, Kurumsal İletişim Direktörlüğü ve bünyesindeki kısmi zamanlı öğrencilerimizle birlikte bu çalıştaya katkı sunmaktan mutluluk duyuyorum, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

ÇOMÜSEM’den Dil Kursu Hediye Edildi

“Çalıştayı düzenleyen ve çalıştaya katılan gençlerimize de bir müjde vermek isterim. Üniversitemizin Sürekli Eğitim Merkezinde uluslararası sertifikalı kurslarımız var.  A1 ve A2 düzeyinde gerçekleşecek online İngilizce kurslarımızdan ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz”

Çalıştay Genel Koordinatörü Görkem Önal da tüm iç ve dış paydaşlara teşekkür ederek, “Gençlik, gençler için çalışıyor diyerek çıktığımız bu yolda bir avuç insandan bu kadar kalabalık bir topluluğa hitap ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

3 gün süren çalıştayda gençler, Çanakkale’de karşılaştıkları sorunları tespit edip onlara çözüm önerileri sundu.