«

CHP’ den bir istifa daha geldi


CHP’ den bir istifa daha geldi

ANKARA- BHA

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Soner Çetin Yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli hemşehrilerim; Çocukluğumdan Cumhuriyet Halk Partisi’ne kadar bir ailenin içinde büyüdüm. Her zaman ifade ettiğim gibi 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkası’nı Adana’da kuran Kuvayi Milliyeci bir dedenin torunu olmaktan dolayı her zaman gurur duyduğunu. Gençlik Kollarından başlayarak hep partimin hizmetinde oldum, başarı için çalıştım. 2009 yılında Adana Büyükşehir Başkan adayı önerip, çeşitli ayak oyunlarıyla 1 hafta sonra adaylıktan alınmamdan sonra bile partimize küsmedim, benim yerime kaydolmak adayın başarımı için çalıştım.

” Hep en yükseğe tutmayı hedefledim”

10 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nden her yerde olmak üzere Çukurova Belediye Başkanlığı yapmaktayım. CHP’li olduğu için gurur duyduğu zaman ancak Belediye Başkanlığının hizmet makamı çalışmalarını bilinciyle belediyeye hiçbir zaman siyaseti sokmadım. Her seçimden sonra parti rozetimi çıkardım, herkese ve her kesime eşit ve adaletli hizmet sunmanın gayreti içerisinde oldum. Bu anlayışla görevimi yaparken partimin körfezini hep en yükseğe tutmayı hedefledim.

Girdiğimiz onu seçimde gece gündüz demeden çalıştım, bunun karşılığını da seçim sonuçlarıyla aldık. Partimizin ve partililerimizin her zaman gururla takdim edecekleri bir yerel yönetici olmak için azami gayret gösterdim. Ancak gelinen konumumuz ömrümüzün parçasının gasp edilmeye çalışıldığına, politikalardan ve değerlerden uzaklaştırıldığına üzülerek görüyoruz. Önce yerelde sonra genel olarak iktidar hedeflemesi gerekirken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut yönetiminin sadece kendi parti içi iktidarlarını izlemeye yönelik taktikler yürütmeyi kaygıyla izliyoruz.

“Bu hikaye burada bitmez”

Bunu son gün belirleme yöntemlerinde net bir şekilde gördük. Atatürk hakları, cumhuriyet değerleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları gibi partinin terimlerin kavramların gözlendiği, dağıtıldığı ve liyakat hiçbir kriterin dikkate alınmadığı, parti içi darlaşma kadrosunun ön plana çıktığı, adaylıkların ahbap-çavuş ilişkileriyle dağıtıldığı bir süreç üzülerek yaşadık. Tanık olduğumuz bu kaygı verici tablo nedeniyle ömrü boyunca Cumhuriyet Halk Partisi içinde geçirmiş, partinin birçok kademesinde gururla görev yapmış biri olarak partiden istifade ettiğimizi üzülerek açıklıyorum. Ancak… Bu hikaye burada bitmez! Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”