«

CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Erdem’den, GMİS’e ziyaret


CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Erdem’den, GMİS’e ziyaret

ZONGULDAK- BHA

 

CHP İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem, İl Başkan Yardımcısı Ferdi Ataman ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte GMİS’i ziyaret etti. Ziyarette, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu. Genel Başkan Hakan Yeşil ile görüşen Erdem, projeleri ve çalışmalarından bahsetti. Erdem, işçi hakları ve sendikal mücadeleye önem verdiklerini ifade ederek, “Maden işçileri ve sizlerin mücadelesi bizler için çok önemlidir. Zonguldak emeğin başkentinden emeklinin başkenti oldu. Bizler bunu değiştirmek istiyoruz. TTK bizler için çok önemli. Partimizin istihdamın arttırılması konusunda çalışmaları var. Bizler belediyede iktidar olduktan sonra parti olarak kentin ve bölgenin sorunlarını da ele alacağız.” dedi.

İl Başkanı Devrim Dural da partilerinin TTK’ya 5 bin işçi alımı konusunda çalışması olduğunu ifade ederek, “Bizler bunu yineliyoruz. TTK’da istihdamın arttırılması gerekiyor. Zonguldak için TTK ve maden işçisi son derece önemlidir. Bizler iktidara geldiğimizde bu sözü tutacağız. TTK’nın sosyal, kültürel anlamda kentimize geçmişten bugüne katkısını biliyoruz. 5 bin şehit veren madencilerimizin hak ve hukukunu korumak hepimizin borcu.” diye konuştu.

GMİS Genel Başkan Hakan Yeşil de seçim sürecinde Erdem’e başarılar dileyerek, yerel siyasetçilerin madencinin ve maden işçisinin sorunlarını her zaman gündemde tutması gerektiğini ifade etti. Demokratik şekilde seçim sürecinin ilerlediğini belirten Yeşil, “Seçim sürecine girdiniz. Sizlere hayırlı olsun diyorum. Demokrasinin olmazsa olmazı seçim dönemindeyiz. Başarılar diliyorum. TTK bu kent için önemli kurum. Tüm siyasi partilerin desteğini bekliyoruz. İstihdamın arttırılması konusunda bizim mücadelemiz sürüyor. Bu kurumu hep beraber yaşatmamız lazım. Sizlerin, yerel yöneticilerin bu konuda destekleri çok önemli. Zonguldak’ta yaşıyoruz. Hep birlikte bu kentin değerlerini korumalıyız.” dedi.