«

Cumhurbaşkani Erdoğan Bursa’da belediye başkan adaylarını tanıttı


Cumhurbaşkani Erdoğan Bursa’da belediye başkan adaylarını tanıttı

Mine Köseler/Bursa-BHA

Tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bursa’da dikilen çınar fidanı, üç kıta, yedi iklime yayılarak, ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah mücadelesine güç ve kuvvet vermiştir.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’nın 17 İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıtmak üzere TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda AK Parti’den Bursa İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilecek isimleri açıkladı.

Gerçekleşen tanıtım toplantısına İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Başkan Vekili Efkan Âlâ, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, salonu dolduran vatandaşlar tarafından çoşkuyla karşılandı. Tribündeki vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Bir Şarkısın Sen’ şarkısını söyledi.

Salonda bulunan vatandaşlar tanıtım toplantısı sırasında, ”Bursa sizinle gurur duyuyor’ sloganları attı.

Başkan Erdoğan’ın konuşmaları:

Vefatını yola çıkarken derin bir teessürle öğrendiğimiz Alev Alatlı hocamıza, Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli münevverlerden, perspektifler sunabilen, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı hocamıza, eserleri ve fikirleriyle aramızda yaşamaya devam edecektir. Merhumenin ailesine, sevenlerine, okurlarına başsağlığı diliyorum. Dün vefat eden, ülkemizin önde gelen sosyologlarından Prof. Dr. Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Orhan hocamızın ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileklerimi sunuyorum.

“Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir”

Bugün Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Alinur Aktaş’la devam kararımızın ardından ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak üzere bir aradayız. Burası müstesna bir şehirdir. Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir.

Bursa’da dikilen çınar fidanı, üç kıta, yedi iklime yayılarak, ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah mücadelesine güç ve kuvvet vermiştir. Bursa’dan Edirne’ye oradan İstanbul’a ve nihayet Ankara’ya uzanan başkentler silsilemizin ilk yıldızını hep kalbimizin en mutena köşesinde taşıdık.

“Bursa için gece gündüz çalıştık”

Sanayinin, ticaretin, tarımın lokomotif şehri Bursa’nın üretkenliğini anlatmaya gerek bile yoktur. Biz de son 21 yıldır, belediye başkanlarımız, bakanlıklarımız, kurumlarımızla Bursa’yı hak ettiği eserlere kavuşturmak için gece gündüz çalıştık.

Biz bugüne kadar şehrimize kazandırdığımız eser ve hizmetleri, asıl bundan sonra yapacaklarımızın girizgahı olarak kabul ediyoruz. Emin olun ki Bursa, alt yapısı ve üst yapısıyla Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en iftihar verici şehirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Ülkemizin ve şehirlerimizin önüne koyacakları hiçbir vizyonları, programları, projeleri olmayanların sırf AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na kaybettirmek için gösterdikleri çabayı üzüntüyse izliyoruz. Bizim için siyaset, hayırda yarış vesilesidir.

“CHP’nin halini görüyorsunuz”

Şehri için hiçbir hayali, şehrinin insanlarına verecek hiçbir hizmeti olmayanların sırf komşunun iki gözü çıksın mantığıyla yaptıkları cinlikleri de asla tasvip etmiyoruz. Türkiye geçmişte yıkım siyasetiyle hareket edenlerin yol açtığı ağır maliyeti, ziyadesiyle ödedi. Artık ülkeyi aynı yere döndürmenin kimseye faydası yok. Biz Türkiye Yüzyılı peşinde koşarken, kendi yıldızlarını parlatmaktan başka gayesi olmayanlara milletimizin gereken cevabı vereceğine yürekten inanıyoruz. CHP’nin halini görüyorsunuz. Herkes bir köşe başına yapışmanın derdinde… Ne ülkenin hali ne şehirlerin durumu umurlarında değil. Daha düne kadar ittifak içinde oldukları partileri bile gözleri görmüyor. Kendi arkadaşlarına ve müttefiklerine bu derece hoyratça davrananların şehirlerimizde yaşayanlara şefkat göstermesi mümkün mü?”

Program Belediye Başkan Adaylarının tanıtımıyla sona erdi.

AK Parti Bursa Belediye Başkan Adayları:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş

Büyükorhan Belediye Başkan Adayı Kamil Turhan

Gemlik Belediye Başkan Adayı Refik Yılmaz

Gürsu Belediye Başkan Adayı Mustafa Işık

Harmancık Belediye Başkan Adayı Yılmaz Ataş

İnegöl Belediye Başkan Adayı Alper Taban

İznik Belediye Başkan Adayı Kağan Mehmet Usta

Karacabey Belediye Başkan Adayı Ali Özkan

Keles Belediye Başkan Adayı Ali Doğru

Kestel Belediye Başkan Adayı Ferhat Erol

Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı(Cumhur İttifakı) Ahmet Beygirci

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak

Orhaneli Belediye Başkan Adayı Ali Osman Tayır

Orhangazi Belediye Başkan Adayı Bekir Aydın

Osmangazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Dündar

Yenişehir Belediye Başkan Adayı MHP Davut Aydın

Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz