«

Dağpınar Kütüphanesi’ne 482 kitap bağışlandıMenteşe Belediyesi’nin ‘Kütüphaneler Haftası’ kapsamında başlattığı kitap bağışı
kampanyasında toplanan 482 kitap, Dağpınar Mahallesi’nde kendi imkânlarıyla Balgök Kütüphanesi’ni kuran Neriman Gökdere’ye Menteşe Belediye Başkanı Şehir Plancısı Gonca Köksal tarafından teslim edildi.

featured


Dağpınar Kütüphanesi’ne 482 kitap bağışlandı

S Cemal SÜZEROĞLU/MUĞLA-BHA

Başkan Köksal, kırsal mahallelerdeki çocukların kitaplara daha kolay erişmelerinin ve okuma alışkanlığı kazanmalarının çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:Kitap okumak hayatımızın önemli bir parçasıdır. Okudukça öğrenir, hayal kurar ve dünyayı keşfederiz. Ancak her çocuğun kitaplara erişimi kolay değil. Özellikle kırsal mahallerimizdeki çocukların kitaplara erişimi daha güç oluyor. Dağpınar Mahallemizden Neriman Hanım zoru başarmış ve çok önemli bir iş yapmış. Burada çocuklar kitap okuyabilsin diye kendi imkânlarıyla bir kütüphane oluşturmuş. Biz de burada yaşayan çocuklar için topladığımız kitapları Neriman Hanımın kütüphanesine teslim ettik. Kitap bağışı yapan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Dağpınar Kütüphanesi’ne 482 kitap bağışlandı