«

DEMBİR-DER Kahta Şubesi, muhtaç ailenin evinin onarımını tamamladı


DEMBİR-DER Kahta Şubesi, muhtaç ailenin evinin onarımını tamamladı

DEMBİR-DER Kahta Şubesi Başkanı Yusuf Aslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Derneğimize ulaşan bilgiler doğrultusunda, ihtiyaç sahibi aileyi yerinde ziyaret ederek evlerinin durumunu inceledik. Ev adeta harabe görünümündeydi. Evin tüm kapı ve pencereleri kırık, duvarlar boyasız ve rutubetten dolayı simsiyah olmuştu. Bu durum bizi derinden etkiledi ve ailenin yaşam alanlarını iyileştirmek için harekete geçmeye karar verdik.”

Başkan Aslan, yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi vererek şunları söyledi: “Evin tüm onarımını ve tadilatını üstlendik. Duvarları boyadık, pencere ve kapıların yenilerini taktık. Evin zemin döşemelerini de yenileyerek daha modern bir görünüme kavuşmasını sağladık. Ayrıca, aileye yeni eşyalar da temin ederek evlerini döşedik.”

Yaptıkları çalışmalarla ailenin yaşam kalitesini önemli ölçüde yükselttiklerini belirten Aslan, “Bu tür yardımlar yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak bizleri mutlu ediyor. İmkanlarımız doğrultusunda yardımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

DEMBİR-DER Genel Başkanı Mehmet Metiner de yaptığı açıklamada, Kahta Şubesi’nin yaptığı bu yardım faaliyetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Derneğimizin Kahta Şubesi, ihtiyaç sahibi bir ailenin yaşam alanlarını iyileştirerek önemli bir insani yardım faaliyetinde bulunmuştur. Bu tür çalışmalarla toplumda farkındalık oluşturmaya ve ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DEMBİR-DER’in Kahta Şubesi tarafından yapılan bu yardım çalışması, ihtiyaç sahibi aile tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Aile fertleri, derneğe ve emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak, yapılan yardımların kendileri için çok önemli olduğunu ifade ettiler.