«

“E-Ticaret İşveren Sendikası” Samsun’da Açılıyor


“E-Ticaret İşveren Sendikası” Samsun’da Açılıyor

ETİS Samsun İl Başkanlığı’nın açılışı 18 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 11.00’de, İstiklal Caddesi No: 27 İİkadım Samsun adresinde bulunan tarihi Fahriye Hanım Konağı’nda yapılacak. ETİS Samsun Şubesi’nin açılışına ETİS Genel Başkanı Erdem Yanık, Yönetim Kurulu üyeleri, Samsun bürokrasisi, siyasiler, iş dünyasının temsilcileri ile çok sayıda davetli katılacak.

E-Ticaret Firmalarına Destek Verecek

ETİS Samsun İl Başkanı Erkan Hoş, açılış töreni öncesinde yaptığı açıklamada, “Samsun, Türkiye’nin en önemli ticaret merkezlerinden biri. Şehir, stratejik konumu, lojistik imkânları ve genç nüfusuyla e-ticaret için de oldukça elverişli bir ortam sunuyor. Yeni açacağımız Samsun İl Başkanlığımızla, bu potansiyeli daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Samsun’da e-ticaret alanında faaliyet gösteren çok sayıda firma bulunuyor. Açacağımız il başkanlığımızla, bu firmalara destek olmak ve e-ticaret sektörünün gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Amaç bölgede E-Ticareti geliştirmek

ETİS Samsun İl Başkanlığı, e-ticaret sektörünün Samsun’daki gelişimini desteklemek, e-ticaret firmalarının sorunlarını çözmek, sektörün birlik ve beraberlik içerisinde güçlü bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla kuruldu. İl Başkanlığı, e-ticaret firmalarına hukuki, mali ve teknik konularda destek sağlayacak.