«

EGO Spor şampiyonluk kupasını kaldırdı


EGO Spor şampiyonluk kupasını kaldırdı

ANKARA- BHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan spor kulüpleri, ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde zirve mücadelesini şampiyon olarak tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Basketbol Takımı, kupasına kavuştu.

Hedef Türkiye basketbol ikinci ligi 

16 maçta 15 galibiyet alan EGO Spor Basketbol Takımı şampiyonluk sevincini büyük bir coşkuyla kutladı.

Türkiye Bölgesel Ligi’ne yükselen EGO Spor’un Başkanı Zafer Tekbudak, kupa töreninde yaptığı konuşmada, “Bu sene yeni bir takım oluşturduk, çok çabuk kaynaştılar. Gerek teknik heyetimiz, kondisyoneriyle, menajeriyle, masörüyle çok büyük çaba sarf ettiler. Gerçekten çok güzel maçlar ve başarılı sonuçlar çıkardılar. En büyük rakibimiz TUSAŞ’dı. TUSAŞ’ı da son maçta yendikten sonra çok büyük bir mutluluk yaşadım” dedi. Şampiyon takımın Başkanı Tekbudak şöyle devam etti:

“Bundan sonraki amacımız Bölgesel Lig’i şampiyon olarak tamamlayıp Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde mücadelemize devam etmek. Umarım bu ekiple ve belki bir-iki takviyeyle daha başarılı sonuçlar alarak hedefimize ulaşmak.”

EGO Spor Basketbol Takımı Genel Menajeri Yağmur Beşe ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Zafer, ‘Zafer Benimdir’ diyebilenindir. Başarı ise, ‘Başaracağım’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir” sözünü hatırlatarak, “Bizler EGO Spor Kulübü olarak bütün branşlarda ‘Başardım’ diyebilmenin mutluluğunu, onurunu, gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.