«

Fethiyesporda Mesai Başladı


Fethiyesporda Mesai Başladı

Fethiyespor teknik direktörü Selahaddin Dinçel, sezonun ilk antrenmanı öncesi açıklamalarda bulundu. Dinçel izinli isimler dışında 24 oyuncu ile ilk antrenmanı gerçekleştireceklerini belirtti.
Dinçel açıklamasına TFF’nin kararları doğrultusunda genç oyuncuları mecbur oynatma zorunluluğu olduğu için, takımın yaş ortalamasını mutlak düşürme kararı alındığı ve bu doğrultuda hareket edildiğini dile getirdi.
Dinçel, “Tabii herkes meraklı. Fethiyespor ne yapıyor diye soruyorlar. Bizi de sürekli arıyorlar. Özellikle önce şunu belirtmek istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir kural var. Bu iki sene önce hayata geçti. Genç oyuncu bulundurma sayısı son iki yıldır her sezon artıyor. Geçtiğimiz sezon bizim ligimizde saha içerisinde bir tane maç kadrosunda dört tane oyuncu bulundurma zorunluluğunu bu sene saha içerisinde iki tane maç kadrosunda altı taneye çıkardılar. Yani takımların, yaş ortalamasını düşürmeye çalışılıyor. Genç oyuncu sayısının artması hedefleniyor. Bu şekilde böyle bir kural içerisinde biz de hareket etmeye çalışıyoruz. Biz de sezonu bitirdikten sonra yönetim kurulumuza ve profesyonel şubemize yapmış olduğumuz çalışmalarda yaş ortalamasını mutlak düşürme kararı aldık. Genç oyuncuları mecbur oynatma zorunluluğu olduğu için daha fazla geleceği olan genç yetenekli oyuncuları bünyemize dâhil etmeye çalışıyoruz. Alt yapı çalışmalarımız da devam ediyor. Ama kendi genç oyuncularımız da fiziksel olarak daha iyi seviyeye getirmeyi de çalışıyoruz. Onlardan faydalanmaya çalışıyoruz. Onların da takım yapısı içerisinde önemli bir rol almalarını istiyoruz.”
“Bu Demek Değil Ki, Fethiyespor Hedefsiz”
Dinçel açıklamasına takımın gençleştirilme çalışmasından dolayı, takımın kamuoyunda hedefsiz algısının olduğunu fakat böyle bir şey olmadığını ve TFF kuralları çerçevesinde hareket edildiğini ifade etti.
“Bu Demek Değil Ki, Fethiyespor Hedefsiz”
Dinçel, “Bu demek değil ki Fethiyespor, hedefsiz. İşte sadece gençlerle yola devam edecek. Öyle bir şey yok. Zaman zaman bize de, sizler tarafından da soruluyor, kamuoyu tarafından da soruluyor. Bugün itibariyle Türkiye’deki liglerinin analizini yaptığımızda birçok takımın daha hocasının belli olmadığı, bazı takımların kongre süreçlerinin devam ettiğini görüyoruz. Ama bugün Fethiyespor’a baktığımızda elinde belli bir iskeleti olan ve start vermiş bir Fethiyespor var.”
“Normal Şartlardan Bir Hafta Önce Sezon Hazırlıklarına Başladık”
Dinçel açıklamasına normal şartlardan önce çalışmalara başladıklarını ve bu süreçte toplam 4 etap kamp yapılacağını ve 11 tane hazırlık maçı yapacaklarını belirtti.
Dinçel, “Biz normal şartlardan bir hafta önce gibi sezon hazırlıklarına başladık. Bunu yapmamızdaki amaç da bizim kendi gençlerimizin ve bünyemizde var olan oyuncularımızı bir an önce daha erken hazırlama hedefiyle bunu gerçekleştirdik. Dört etap kampımız var. Birinci etabımız bugün başladı. Temmuz’un 12’sine kadar devam edecek. 12 ve 15 Temmuz arasında izin yapacağız. 15 Temmuz’da tekrar 2. etap Fethiye kampına başlayacağız28 Temmuz’a kadar 2. etabımız devam edecek. 31 Temmuz itibariyle Kocaeli Kartepe’de 3. etap kampımız başlayacak ve yaklaşık 15 gün sürecek kamp sonrası lig için Fethiye’ye döneceğiz. Son etabı da ilk lig maçına hazırlanacak şekilde Fethiye’de devam edip ve sezon başı hazırlığını da bu şekilde bitirmiş olacağız. Bu hazırlık dönemi içerisinde planladığımız 11 tane hazırlık maçı var. Bu hazırlık maçlarının 6 tanesini biz bu bölgede gerek kendi sahamızda gerek yakın çevredeki takımlarla planladık. 5 tane hazırlık maçımızda Kocaeli Kartepe’de gerçekleştireceğiz.”
“Görüşme Aşamasında Olduğumuz Oyuncular Var”
Dinçel açıklamasında planlanan transfer çalışmalar hakkında bilgiler aktardı ve görüşme aşamasında oldukları futbolcuların bulunduğunu belirtti.
“Görüşme Aşamasında Olduğumuz Oyuncular Var”
Dinçel, “Bugün itibariyle resmi imza atan bir oyuncumuz var. Okan Erdik resmi imzayı attı. Prensipte anlaştığımız fakat bonservis problemi olan oyuncular var. Muhtemelen hafta içerisinde işleri hallolacak ve hafta içerisinde bünyemize dâhil olacaklar. Görüşme aşamasında olduğumuz oyuncular var. Net bir transfer bittiğinde mutlaka kulübümüz sizlerle o oyuncu isimlerini de paylaşacaktır.”
“Prensip Anlaşması Yaptığımız Oyuncular”
Dinçel açıklamasında prensip anlaşması yapılan oyuncuların bulunduğunu ve stoper, sol kanat, orta saha, forvet mevkileri için transfer yapılacağını belirtti.
“Şu Anda Gayet İyi Şekilde Bir İyileşme Sürecini Görebiliyoruz”
Tecrübeli hoca Dinçel, “Her mevkiye oyuncu baktık. Her mevkide oyuncu değerlendirmesi yaptık. Ama şu anda bir kaleci transferini düşünmüyoruz. Bir stoper almayı planlıyoruz. Bir solda kanat. Orta sahayla ilgili prensip anlaşması yaptığımız oyuncular var. Onları bekliyoruz. Hücum hattına mutlak takviye yapacağız. Hücum hattıyla ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor.”
“Şu Anda Gayet İyi Şekilde Bir İyileşme Sürecini Görebiliyoruz”
Dinçel açıklamasının son bölümünde, ameliyat olan takımın yıldız isimlerinden Nurettin Çakır’ın son durumu hakkında bilgiler aktardı.
Dinçel, “Nurettin Çakır tam iki ay önce sakatlık geçirdi. Bir ayını tedavi öncesi yani fizik tedavi öncesi sadece istirahatle geçirdi. İkinci ayı İzmir’de fizik tedaviyle geçirdi ve bugün itibariyle o da takımla birlikte fakat bir aylık özel çalışma süreci var. Bizim kendi sağlık ekibimizde ve zaman zaman da o fizik tedavi merkezine gidip oradaki seanslarla bir ayı geçirecek. Ağustos ayının başından itibaren normal şartlarda çalışmaya başlayacak. Şu anda gayet iyi bir şekilde iyileşme sürecini görebiliyoruz.”