«

Giresun sahil şeridi bölgede fark yaratıyor


Giresun sahil şeridi bölgede fark yaratıyor

Vatandaşların sosyal hayat kalitesini arttırıcı yatırımlarla birlikte Giresun’a yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yolları, spor alanları, sosyal ve kültürel mekanlar kazandıran Giresun Belediyesi Yalı Mahallesi’nde yaptığı çalışmayla şehre yeni bir yürüyüş yolu daha kazandırdı.

Sahil bandında dolgu alanına projelendirilen yürüyüş yolu projesini tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunan Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehrin diğer noktalarını da yürüyüş yolları ile donatmaya devam ediyor.

Yalı Mahallesi Efendi Restoran ile Yalıköy sınırında bulunan köprü arasındaki mesafeye projelendirilen yürüyüş yolu toplamda 420 metre uzunluğa sahip olup, 7 adet kamelya ve 8 adet bank konularak çeşitli peyzaj düzenlemeleri ile deniz manzaralı bir şekilde vatandaşların kullanımına sunuldu.

Modern ve kullanışlı yapısıyla vatandaşlar tarafından ilgi gören yürüyüş yolu daha önce tamamlanan sahil aydınlatma projesi kapsamında geceleri ışıl ışıl olarak hizmet veriyor.

Sahil bölgesindeki tüm sosyal donatıları yenilediklerini ve Giresun’a yakışan bir sahil şeridi oluşturduklarını belirten Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yeni yürüyüş yolunun hayırlı olmasını temenni ederek: “Biz sizler için gece gündüz demeden çalışıyor, projeler üretiyor, hayata geçiriyoruz. Güzel Giresun’umuz hizmetin en iyisine, her şeyin en güzeline layık. Sizler için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Hep birlikte gönül gönüle yürüyeceğiz.” dedi.

Giresun Belediyesi tarafından daha önce, Çıtlakkale Mahallesi valilik karşısında ve Gemilerçekeği Mahallesi Alparslan Türkeş Botanik Park’ta konforlu yürüyüş yolları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştu.

Ayrıca, şehrin sahil bandının tamamında da yürüyüş ve bisiklet yolu projelendirmiş ve büyük bir bölümü kullanıma açılmıştı. Yine, Plajlar Bölgesi projesiyle de bölgenin en büyük ve en konforlu plajı Giresun’a kazandırılmıştı.