«

Hasankeyf’te tekstil atölyesi törenle açıldıProgramda konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Mezopotamya’nın kalbi ve incisi Hasankeyf ilçesinde yeni hizmete giren tekstil atölyesinin açılışını yapmak üzere toplandıklarını söyledi.

featured


Hasankeyf’te tekstil atölyesi törenle açıldı

İstihdama katkı sunacak olan tekstil atölyesinin hayırlı olmasını dileyen Nasıroğlu, şöyle konuştu: “İstihdam oluşturmak güzel bir şey. En önemlisi kendi vatandaşlarına iş imkanı sunma adına yapılan bu hizmet kutsal diyebileceğimiz en güzel hizmetlerin başında geliyor. Hasankeyf’te 100 kişiye istihdam sağlayacak olan bir üretim tesisi kuruldu. Bu tarz üretim tesislerinin sayısını artırmamız gerekiyor. Bizim kendi markalarımızı oluşturmamız lazım. Büyük üretim alanlarını kurarak Batman’ı hak ettiği yere taşımamız gerekiyor ve bunda da hepimize sorumluluk düşüyor. ”

“Sevdamızı gösterme zamanı”

Batman’a sevdası olan bütün iş insanlarına seslenen Nasıroğlu, ‘Bugün sevdanızı gösterme zamanı. Dışarıda olan tüm Batmanlı iş insanlarına diyorum ki Batman’ın başarı hikayesinde ve kalkınmasında rol alın. Biz siyaset kurumu, hükümet ve devlet olarak gerekli organize sanayi bölgelerini hazırlıyoruz. Yatırım yapma şartlarını ve olanaklarını güçlü hale getiriyoruz. Bizler iş insanlarımızın buraya getirilmesi için ciddi bir gayret sarf ediyoruz. Her zaman söylediğim gibi tüm işletmecilerimizin yanındayız ve bürokratik engelleri aşma konusunda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Yeter ki gelin yatırım yapın” diye konuştu. Konuşmaların ardından Miletvekili Nasıroğlu, Vali Ekrem Canalp ile açılışı yapılan atölyeyi gezdi. Programa AK Parti İl Başkan Vekili Temim Orhan, ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Hasankeyf’te tekstil atölyesi törenle açıldı