«

Her gün yüzlerce kişi Atatürk’ü görmek için Damal’a akın ediyor

15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Ardahan’ın Damal ilçesi Karadağ sırtlarına yansıyan Atatürk silueti vatandaşları kendine hayran bıraktı

featured


Her gün yüzlerce kişi Atatürk’ü görmek için Damal’a akın ediyor

ARDAHAN-BHA

Yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün siluetini görmek için Damal’a akın ediyor. Atatürk’ü görmek için Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen ziyaretçiler Siluetin ortaya çıkış anını ise cep telefonlarıyla kaydederek tarihi bir olaya şahitlik yapıyorlar.

Euro 2024 Avrupa Kupası açılışına katılmak için Almanya’ya giden Damal Belediye Başkanı Kemal Çamlıyurt, ilçeye döner dönmez festival hazırlıklarına kaldığı yerden devam etmeye başladı.

İlçenin tanıtımı ve kültürel faaliyet kapsamında bu yıl 25.’ncisi yapılacak olan Atatürk’ün izinde ve gölgesinde Damal Şenliklerine tüm vatandaşları davet eden Başkan Çamlıyurt, “Şenliklerimiz, 29-30 Haziran’da yapılacak ancak bunun öncesinde de gelenler oluyor çünkü havaların açık olduğu sırada siluet görülüyor. Atamızın siluetini görmek için günlük 500-600 kişi ilçemizi ziyaret ediyor. Bu durum geçen gün alana ve bölgemize ilgiyi de arttırıyor. Damal olarak bizde bunun sevincini yaşıyoruz” dedi.

Her gün yüzlerce kişi Atatürk’ü görmek için Damal’a akın ediyor