«

İstanbul’da emniyet teşkilatı mensubu sayımız 56 bin 607’ye, araç sayımız da 8 bin 894’e yükseliyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’da görev yapan emniyet teşkilatı mensubu sayımız 56 bin 607’ye, araç sayımız da 8 bin 894’e yükseliyor” dedi.

featured

Erdoğan: İstanbul’da emniyet teşkilatı mensubu sayımız 56 bin 607’ye, araç sayımız da 8 bin 894’e yükseliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6.992 Polisimizin Göreve Başlaması ile 1.573 Yeni Aracın Hizmete Alım Töreni’nde konuştu.

Güvenlikten taviz vermediklerini söyleyen Erdoğan: “İstanbul’da görev yapan emniyet teşkilatı mensubu sayımız 56 bin 607’ye, araç sayımız da 8 bin 894’e yükseliyor. Güvenliğimizden taviz vermediğimiz gibi değerlerimizin ve çıkarlarımızın yıpratılmasına, örselenmesine, çiğnenmesine de rıza göstermeyeceğiz. İstanbul’u güvenli, istikrarlı, verimli, cazip bir şehir haline getirmekten Türkiye’nin istikbaliyle ilgili programları arzuladığımız etkinliği uygulayamayız. İnşallah şehrin depreme dayanıksız tüm binalarının yeniden inşa edilmesi başta olmak üzere, İstanbul’a hak ettiği hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz. İstanbul’daki tüm dönüşüm hizmetlerini bundan sonra da merkezi yönetim ve yerel yönetimle birlikte kararlı bir şekilde devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: İstanbul’da emniyet teşkilatı mensubu sayımız 56 bin 607’ye, araç sayımız da 8 bin 894’e yükseliyor