«

KADIN ÇALIŞMALARI ATÖLYESİ


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çerkezköy ilçesinde bulunan Kadın Danışma Merkezi bünyesinde hayata geçirilen Kadın Çalışmaları Atölyesi ile Çocuk Etkinlikleri Grubuna katılan kişilere katılım belgeleri takdim edildi.

TEKİRDAĞ-BHA

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi tarafından kadınları güçlendirmek ve çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen ve toplamda 8 hafta süren Kadın Çalışmaları Atölyesi ile Çocuk Etkinlikleri Grubu çalışmalarını başarıyla tamamlayan katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Kadın Çalışmaları Atölyesinde iletişim, haklar, toplumsal cinsiyet, sağlığı koruyucu davranışlar, stres yönetimi, şiddet yönetimi, şiddetsiz iletişim ve çocuğun gelişim dönemleri konularında bilgiler paylaşıldı.

Çocuk Etkinlik Grubu çalışmalarında ise 36-48 ay ve 48-60 aylık çocuklara yönelik,  90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken, bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor.

 “KADIN VE ÇOCUKLARIN TOPLUMUN EN ÖNEMLİ ÖZNELERİ OLDUĞUNU BİLİYOR, ÇALIŞMALARIMIZI BU DOĞRULTUDA DEVAM ETTİRİYORUZ”

Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grubu’nun ebeveynler ve çocuklar için son derece faydalı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların toplumun en önemli özneleri olduğunu biliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz.

Okul öncesi dönemde, çocuğa dış dünyayı tanıma olanağı veren, ona çeşitli alışkanlıklar kazandıran temel kurum ailedir. Çocuk, aile içinde temel öğrenme için gerekli deneyimleri kazanırken, olanaklar ölçüsünde gidebileceği okul öncesi eğitim kurumlarında bu deneyimleri pekiştirme ve zenginleştirme fırsatını bulmaktadır.

Ebeveynleri ile geçirdiği zaman çocuk için çok kıymetlidir. Anne-babaların çocuklarıyla oyun oynaması hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Kadın Çalışmaları Atölyesi ile Çocuk Etkinlikleri Grubu’nda yer alan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.