«

Kantarcı Kazan Başkonsolosu Uğur Yılmaz’ı ziyaret etti


Kantarcı Kazan Başkonsolosu Uğur Yılmaz’ı ziyaret etti

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Tataristan’daki temasları sırasında Kazan Başkonsolosluğunu da ziyaret etti. Tataristan ziyaretine katılan tüm heyet üyeleri ile birlikte kabul ettiği Başkan Kantarcı’ya konsolosluğun hizmetleri konusunda bilgi veren Başkonsolos Uğur Yılmaz, sorumluluk alanları içinde yalnızca Tataristan Cumhuriyeti değil Başkurdistan Cumhuriyeti, Çuvaşistan Cumhuriyeti, Mordovya Cumhuriyeti, Mari-El Cumhuriyeti ve Samara Bölgesi olmak üzere çok geniş bir coğrafya bulunduğunu söyledi.

BAŞKONSOLOS YILMAZ: “KARDEŞ KENT FAALİYETLERİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Görev alanları içinde 3.500 civarında Türk vatandaşı yaşadığını söyleyen Yılmaz, kardeş kent ilişkilerinin ülke dış politikası açısından da çok değerli olduğunu ve bu nedenle de ziyaretten ayrıca mutlu olduğunu dile getirdi. Bunun devamlılık arz ederek ekonomik ilişkiler ortaya çıkarması gerektiğini de ifade eden Başkonsolos Yılmaz, Çaycuma’da üretim yapan şirketlerin oralarda düzenlenen fuarlara katılmasının son derece yararlı olacağını söyledi. Yılmaz, “Başkonsolosluk olarak burayla ticaret yapmak isteyen tüm firmalara her türlü desteği sunmaya hazırız.” çağrısı da yaptı.

BAŞKAN KANTARCI BAŞKONSOLOS YILMAZ’I ÇAYCUMA’YA DAVET ETTİ

Kardeş kentçilik konusunda örnek faaliyetler içinde olduklarını söyleyen Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, belediyesinin bu alandaki çalışmalarını anlattı. Bu tip ziyaretler için oluşturulan heyetlere iş insanlarının da katılması için özel çaba harcadığını söyleyen Başkan Kantarcı “Biz bu alanda son derece hevesliyiz.” dedi. Başkonsolos Uğur Yılmaz’a gösterdiği hüsnükabul nedeniyle teşekkür eden Kantarcı, kendisini, Çaycuma’ya davet etti.