«

Karakaya; “Defne bebek için zaman tükeniyor”


Karakaya; “Defne bebek için zaman tükeniyor”

ARDAHAN–BHA

İzmir’in Kınık ilçesinde ikamet eden Ardahanlı Okan ve Çiğdem Gürbulak çiftinin SMA TİP1 hastası küçük Defne bebek için yardım kampanyaları aralıksız devam ediyor. Serhat Ardahanspor Kulüp Başkanı Yusuf Alp Yılmaz ve Gazeteci Özkan Karakaya’nın da destek olduğu yardım kampanyada dün 19 bin lira daha toplandı.

Bölgesel Amatör liginde Ardahan’ı temsil eden Serhat Ardahanspor evinde oynadığı Arhavi 08 Spor maçı sonrası stadyum önüne kurulan yardım kampanyasına Ardahanlıların ilgisi yoğun oldu. Kulüp Başkan Yusuf Alp Yılmaz ile gazeteci Özkan Karakaya’nın 5’er bin lira destek sunduğu kampanyada toplanan yardım parası küçük defne için açılan banka hesabına yatırıldı.

Ardahan Şehir Stadyumu önüne kurulan stantta Defne bebek için yardımda bulunan Serhat Ardahansporlu taraftarlar ve kulüp yöneticileri arasında yer alan Özkan Karakaya, “Kas hastalığı ile mücadele eden Defne bebeğimiz için bugün Serhat Ardahanspor olarak bir nebzede olsa bir katkımız olsun istedik. Kampanyaya deste olan tüm Ardahanlılara ve kulüp başkanımız Yusuf Alp Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Defne bebeğimiz için başlatılan kampanya 11 aydır devam ediyor ne yazık ki gereken tutarın ancak dörtte biri toplanmış durumda.  Buradan tüm yetkilere ve Ardahanlı iş insanlarına defne bebek için bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Defne bebek için zaman hızla tükeniyor.  Bebeğimiz 2 yaşına gelmeden ve 13 kilo olmadan tedaviye başlanması gerekiyor yoksa ilaç hakkını kaybedebilir” dedi.