«

Kardeş Şehirden Çaycuma’ya Ziyaret


Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestadt’ın önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt, 10 kişilik bir heyetle Çaycuma’ya geldi.

Çaycuma’nın kardeş kenti Lennestatdt’ın önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt, Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı, Lennestatd Spor Müdürü Rainer Krahl, Lennestadt Elspe Spor Kulübü Başkanı Lothar Witwer’le birlikte Çaycuma’ya geldi. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın belediyenin kapısında karşıladığı Hundt, dostlarının arasında olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

SPOR ALANINDAKİ İŞBİRLİĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN TOPLANTI YAPILDI

Stefan Hundt, yanındaki heyetle, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, önceki dönem milletvekillerinden Ali İhsan Köktürk, Çaycumaspor Başkanı Şenan Kerçin, Antrenör Suat Kerçin, kulüp yöneticileri Avukat Mustafa Verimbaş, Mithat Köktürk ve Yusuf Tekin, Emekli Öğretmen Nilgün Çelik’in de olduğu grupla iki kent arasında, spor alanında ilişkilerin geliştirilmesi için yapılan toplantıya da katıldı.

Son derece verimli geçen toplantıda, özellikle futbolda bir ekol olan Almanya’nın bu aladaki deneyimleri üzerinde duruldu. Sporcuların karşılıklı ziyaretler yapıp müsabakalara katılması konusunun da görüşüldüğü toplantıda, iki ülkenin spor altyapısındaki deneyimleri de paylaşıldı.

ALMAN HEYETİNE ÇAYCUMASPOR FORMASI ARMAĞAN EDİLDİ

Çaycumaspor Başkanı Şenan Kerçin, böyle bir ortamda olmaktan duyduğu sevinci belirtirken, kardeş kent ilişkisinin önemini şimdi çok daha iyi kavradığını söyledi. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya böyle bir ortamı hazırladığı için müteşekkir olduğunu söyleyen Kerçin Alman heyetine, Çaycumaspor forması, atkısı ve flaması armağan etti.

KARDEŞ KENT İLİŞKİSİNİ DAHA ÜST BOYUTLARA TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUZ

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Aziz dostum” dedi Hundt’u Çaycuma’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, özellikle, eğitim alanında çok önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Yüzlerce Türk ve Alman öğrencinin okulları aracılığıyla karşılıklı ziyaretler yaptığını söyleyen Kantarcı, aynı ilişkinin spor alanında geliştirilmesi için de çaba harcadıklarını söyledi.