«

Kastamonu’da emekliye indirim müjdesi!


Kastamonu’da emekliye indirim müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “2024 Emekliler Yılı kapsamında Bakanlık olarak Türkiye Yüzyılının Emektarları Programı’nı hayata geçireceğiz.” demişti.

Işıkhan, emeklileri sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da güçlendirmeye devam edeceklerini belirterek “2024 Emekliler Yılı kapsamında Bakanlık olarak Türkiye Yüzyılının Emektarları Programı’nı hayata geçireceklerini dile getirmişti.

Bu programla Türkiye’nin emektarlarına ahde vefa görevini yerine getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Işıkhan, projenin, emeklilerin ekonomik refahı, sosyal refahı, çalışma yaşamıyla ilgili kültürel miras ve kuşaklararası aktarım ve bilimsel faaliyetler olmak üzere 4 ana başlıkta yürütüleceğini bildirdi.

Çalışmanın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yılı “Emekliler Yılı” ilan etmesiyle başladığını dile getiren Işıkhan, şunları da söylemişti:

“2024 yılı boyunca emeklilere yönelik yapılacak çalışmalar, projeler ve programları tek tek hayata geçireceğiz. Bu süreçte, projeyle emeklilerimize sağlanacak ayrıcalıklar, SGK bünyesindeki Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından koordine edilecek. Emeklilerimizin ekonomik ve sosyal hayatın içinde yararlanabilecekleri hizmetler için dinamik ve kullanışlı bir altyapı oluşturulacak. Emeklilerimizin lehine olacak projelerde, kamu kurumlarının yanı sıra bankalarla, özel şirketlerle de protokoller imzalayacağız. Program kapsamında emeklilerimize konaklamadan ulaşıma, gıdadan giyime, sağlığa, sosyal ve eğitim faaliyetlerine kadar birçok hizmette ayrıcalık, öncelik, indirim gibi uygulamaların yapılmasını sağlayacağız. Bilimsel çalışmalar, buluşmalar, aktiviteler gerçekleştireceğiz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak, emeklilerimizin anayasamızca teminat altına alınmış hakları başta olmak üzere tüm ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması için imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.”

KASTAMONU’DA DA İLK ADIMLAR ATILDI

Bu noktada Kastamonu SGK, emeklilere yönelik kolaylıkların sağlanması açısından ilk adımları atmaya başladı.

2024 Emekliler Yılı kapsamında Kastamonu SGK İl Müdürü Emin Şahin ile Kastamonu Nefes Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sinan Altukulaç ve Özel Anadolu Hastanesi yöneticileri arasında emekli sigortalılara yönelik indirim protokolü imzalandı.

Bu kapsamda 2024 Yılı boyunca Kastamonu Özel Nefes Hastanesi’nde muayene olan emekli vatandaşlara prostat, meme hastalıkları muayene ve tetkikleri ve excimer lazer işlemlerinde yüzde 10 indirim uygulanacak. Aynı şekilde Özel Anadolu Hastanesi’nde de belirlenen alanlarda yüzde 10 indirim uygulanacak.

Kastamonu’da ikamet eden emeklilere özel fırsatları “emekliler.gov.tr” adresinden inceleyebilirsiniz.