«

Kaymakam’dan 73 yaşındaki Güler teyzeye doğum günü sürprizi


Van Erciş Kaymakamı Murat Karaloğlu, daha önce hiç doğum günü kutlamayan 73 yaşındaki Güler Akbaş’a sürpriz yaptı.

Yaş pasta ve hediyelerle Güler teyzeye ziyarete giden Kaymakam Karaloğlu, teyzeye mutlu yıllar diledi….


İLK DEFA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Van’ın Erciş ilçesi Kışla mahallesinde yaşayan Güler Akbaş (73) için Erciş Kaymakamlığı tarafından sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Vefa Projesi Yaşlı Evde Bakım Merkezi daha önce hiç doğum günü kutlaması yapmayan ve kimsesi olmayan Güler Akbaş’ın doğum günü olduğunun haberini alınca, hemen harekete geçti. Akbaş için pasta yapan Vefa destek gurubu, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu ve eşi Gamze Karaloğlu ile birlikte çat kapı, Akbaş’ın evine giderek sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.

Mutfakta hazırlanan pasta daha sonra Vefa Destek Gurubu üyeleri tarafından Güler Akbaş’ın olduğu salona getirildi. Mumlarla dizayn edilen pastayı karşısında gören Akbaş, duygulu anlar yaşadı.

60 HANEYE VEFA BAKIYOR

Erciş Kaymakamı Murat Karaloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın koordinasyonlarında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından yürütülen projeler kapsamında Erciş ilçemizde Vefa projemiz hayata geçirildi. Her gün iki haneye gidecek şekilde 60 hane Vefa ekiplerimiz tarafından ziyaret edilmektedir.

Bugün yine bu Vefa Destek Projesi kapsamında Güler ablamızın doğum günü olduğu söylendi. Biz de arkadaşlarımız talimatlandırarak onlarla beraber Güler ablamızı ziyaret edip, doğum gününü kutlayarak ona sürpriz yapmak istedik. Kendisi bu durum karşısında çok mutlu oldu” diye konuştu.


Kimsesi olmayan ve müstakil evde yalnız yaşayan Güler Akbaş,”Bugün benim doğum günüm. Daha önce hiç doğum günü kutlamadım. Kaymakamımız bugün bana sürpriz yapıp eliyle birlikte evime geldi.

Pasta, çiçek ve çeşitli hediyeler getirdi. Çok duygulandım. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Pastayı karşımda görünce çok şaşırdım. İlk defa doğum günü kutladım. Kaymakamımıza çok teşekkür ederim” dedi.