«

Kayseri’de sokaklar birbirine karıştı!Kayseri’de Suriye uyruklu bir şahsın küçük çocuğu taciz etmesi üzerine halk sokaklara döküldü.

featured


Kayseri’de sokaklar birbirine karıştı!

KAYSERİ-BHA

Olay, Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesinde gerçekleşti. Suriye uyruklu şahsın küçük bir çocuğu taciz etmesi üzerine mahalleli sokağa döküldü. Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklamada şahsın ve ailesinin sınır dışı edileceğini belirtilerek şunlar kaydedildi:

“30.06.2024 tarihinde ilimiz Danışmentgazi Mahallesinde Suriye uyruklu bir şahsın, küçük yaştaki Suriye uyruklu bir çocuğa yönelik taciz davranışı neticesinde emniyet birimlerimizce şahıs gözaltına alınmış olup, çocuğumuz ise birimlerimizce koruma altına alınmıştır. Konu tarafımızca titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın itidalli davranarak, resmi makamlarca belirtilen açıklamalar haricinde herhangi bir eylemin içinde olmamaları hususunda kamuoyuna saygıyla sunulur”

Suriyelilere ait ev ve işyerleri yakıldı

Olayın duyulmasının ardından halk, Suriyelilere ait ev ve işyerlerini ateşe verdi. Polis olayların büyümemesi için müdahalede bulundu.

Kayseri’de sokaklar birbirine karıştı!