«

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Özarslan: Asil Kanımıza Uyuşturucu Karışmasına İzin Vermeyeceğiz

Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Yüce Türk milletinin damarlarındaki akan asil kana uyuşturucu illetinin karışmasına asla izin vermeyeceğiz” diyerek bağımlılıkla mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Bağımlılıkla Mücadele Paneli Düzenlendi

Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen “Güçlü Birey Güçlü Toplum, Bağımlılıkla Mücadele Hep Birlikte” paneline Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, Çalıkuşu Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar, Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri, muhtarlar ve kanaat önderleri katıldı.

“Herkese Görev Düşüyor”

Panelde konuşan Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, bağımlılıkla mücadelede tüm toplumun rol alması gerektiğini vurguladı. Özarslan, “Muhtarlarımızdan, vatandaşlarımızdan, bölgemizde yaşayan akademisyenlerimizden, eğitimcilerimizden sağlık çalışanlarımıza kadar herkesi uyuşturucuyla mücadelede göreve çağırıyoruz” dedi.

featured

“Belediye Olarak Kararlıyız”

Belediye olarak bağımlılıkla mücadelede yapılması gereken her şeyi yapacaklarını belirten Özarslan, uzmanların dinleneceğini ve bütçe ayrılacağını açıkladı. “En önemlisi kararlı olmaktır. Bu kararlılıkla; başta belediye başkanı ve yöneticileri olarak kararlı olduğumu buradan tüm kamuoyuna ve sizlere beyan ediyorum. Yüce Türk milletinin damarlarındaki akan asil kana uyuşturucu illetinin karışmasına asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Çalıkuşu Derneğine Teşekkür

Dr. Özarslan, bağımlılıkla mücadele kapsamında yaptığı çalışmalardan dolayı Çalıkuşu Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar’a teşekkür etti. “Tülay başkanın varlığı, bizim Keçiören olsun, Ankara’mız olsun çok değerli” dedi.

Farkındalığa Dikkat Çekildi

Çalıkuşu Derneği Başkanı Av. Tülay Bekar, dernek olarak bağımlılıkla mücadelede büyük yol katettiklerini belirtti. Bekar, Türkiye’nin uyuşturucuda hedef ülke olduğunu ve farkındalığın önemine dikkat çekerek, “Çözülmesi gereken en önemli sorunlardan birisi” dedi.

“Erken Müdahale Topluma Katkı Sağlar”

Başkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan, bağımlılıkla mücadelede ailenin rolünün önemine değindi. “Ne kadar erken müdahale edersek ve engellersek topluma o kadar katkı sağlamış oluruz. Okul ve aile, bağımlılıkla mücadelede iki temel kurumdur. Toplum olarak birlik olduğumuzda, gençlerimizi ve çocuklarımızı farklı alışkanlıklara ve bağımlılıklara yönlenmeden önce farklı etkinliklerle meşgul edebiliriz” diye konuştu.

Panel, bağımlılıkla mücadele konusunda gerçekleştirilen sunumlarla devam etti.