«

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Isparta’da


ITSO’da önemli gündem maddelerine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, anavatanla aramızdaki bağları kimse bozamaz diyerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz’de barışın anahtarıdır dedi.

Ardından Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Cumhurbaşkanı Tatar’a üniversite senatosu tarafından verilmesi kabul edilen Fahri Doktora payesi SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan tarafından takdim edildi.

Kendisine verilen paye nedeniyle teşekkür eden Konuk Cumhurbaşkanı Tatar, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Kıbrıs halkı üzerideki sevgi ve saygısını dile gitirdi.

Kıbrıs Türkü’nün tarihi, sizin de tarihinizdir, Kıbrıs’ın Osmanlı’dan kalan emanet olduğunu belirterek Kıbrıs, milli mücadeledir dedi.

KKTC’nin mavi vatanda bir zenginlik getirdiğini belirten  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, her türlü ulusal baskıya Türkiye’nin öncülüğünde göğüs gerdiklerini söyledi.

20 Temmuz 1974’de yazılan destan ile KKTC’nin temellerinin daha da güçlendiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ın tüm Turan devletlerinin Doğu Akdeniz’e açılan kapısıdır dedi.

Buradaki program aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.