«

Kocaeli Valisi Yavuz, yeni gönül köprüleri kurdu


Kocaeli Valisi Seddar Yavuz her fırsatta devletin sıcak elini hissettirmeye, gönüllere dokunmaya devam ediyor. Yoğun programları sebebiyle ziyaretlerini hafta sonları gerçekleştiren Vali Yavuz’a hafta içi ise; en büyük destekçisi eşi Selda Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcıları ve kaymakamlar gerçekleştirerek, projeye destek olmaya devam ediyor….

featured

Vali Seddar Yavuz, bugün Karamürsel ilçesinde şehit ailesi, gazi, engelli, yetim-öksüz ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan 10 haneyi ziyaret ederek ihtiyaçların tespiti için yerinde incelemelerde bulundu.

İLK ZİYARET, ŞEHİT VE GAZİNİN HANESİNE YAPILDI

İlçe ziyaretleri kapsamında Gazi ve Şehit aileleriyle her fırsatta bir araya gelmeye, minnet ve şükran dileklerini iletmeye özen gösteren Vali Yavuz, Karamürsel ilçesinde ilk olarak Şehit Jandarma Komando Onbaşı Hüseyin Akbaş’ın baba ocağına ardından Gazi Akif Canbakış’ın evine misafir oldu.

Resim

Ziyaretlerden duydukları memnuniyetleri dile getirerek dualar eden ailelerle bir süre hasbihal eden Vali Seddar Yavuz, “Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri ile Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir” ifadelerini kullandı, ailelerle yakından ilgilendi.

Vali Yavuz’un ziyaretleri ile mutlu olan şehidin ailesi ve gazi her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirtti.


10 AİLE ZİYARET EDİLDİ, HEMHAL OLUNDU

Vali Seddar Yavuz, Karamürsel ilçesinde 1 şehit, 1 gazi, 2 engelli, 3 öksüz- yetim ve 3 ihtiyaç sahibi olmak üzere 10 aileyi evlerinde ziyaret ederek, hal ve hatırlarını sordu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.

Resim

Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşları selamlayan, muhabbette bulunan Vali Yavuz, kendilerini sevinçle karşılayan çocuklar ile bir süre sohbet ederek onlara çeşitli hediyeler verdi. 

Kocaeli Valisi Yavuz, yeni gönül köprüleri kurdu