«

Köy okulunda yatırımcı yarışması


Vali Baydaş, Sümer İlkokulu’nu ziyaret ederken; tarım alanı, sera ve çay yetiştirme bahçesini gezip, öğretmenlerden ve tarım alanlarında görevli öğrencilerden ürettikleri ürünler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Konferans Salonu, Müzik Sınıfı, Beden Eğitimi Sınıfı, Bilişim Sınıfı, Mutfak Atölyesi, Hayal Atölyesi, Tarım Atölyesi, Ahşap Atölyesi ve okulun uygulamaya koyduğu çay tarımı projesinden kazanılan öz kaynaklar
kullanılarak öğretmenlerce yenilenen kütüphaneyi ziyaret ederek Okul Müdürü
Emre Halis Demir’den bilgiler aldı.

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında Fındıklı İlçesi Sümer İlkokulu’nda düzenlenen yarışma ile yerli ve milli şirketlerin ülkenin kalkınması için taşıdığı önemini vurgulamak, yerli istihdamı sağlamak, öğrencilerin girişimcilik özelliklerini geliştirmek ve öğrencilere yerli yatırım kavramını anlatmak amaçlanıyor.

 

7 şirketin katıldığı yarışmada öğrenciler, hayal güçlerini ve girişimcilik özelliklerini kullanarak yerli ve milli şirketler kurmak için yatırımcı aradı. Yarışmayı ziyaret eden misafirler, “yatırımcı” olarak şirket tanıtım stantlarını gezdi. Öğrenciler, şirket isimleri, logoları ve satış stratejileri ile Türkiye’nin kazanması, gelişmesi için üretim yapacakları, yurtdışına satış yapacakları sistemlerini yatırımcılara anlatarak yatırımcıları ikna etmeye çalıştı. Yatırımcılar (misafirler), daha önceden dağıtılan yatırım kuponlarını (her yatırımcıya 3 adet yatırım kuponu verilecek) beğendikleri yerli ve milli şirketlere verdi. Tüm şirketler, yerli ve milli girişimlerinden ve cesaretlerinden dolayı ayrım yapmadan ödüllendirildi. Vali
Baydaş, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Öğrencileri TOGG’la gezdirdi

Ziyaret sonrasında TOGG marka makam aracının direksiyonuna geçen Vali Baydaş, öğrencileri gezdirerek keyifli bir deneyim yaşattı.

Programa Vali Baydaş’ınnyanı sıra Fındıklı Kaymakamı Murat Çürük, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve diğer ilgililer de katıldı.