«

Lokman amcaya teşekkür


Bilecik Valisi Şefik Aygöl, İntikamtepe Şehitliğini ziyaret etti. Şehitlikte dua eden Vali Aygöl, burada uzun yıllardır şehitliğin bakımı ve ihtiyacıyla ilgilenen Lokman amcayla bir süre sohbet etti.

featured

Lokman amcaya teşekkür


Lokman Amca’ya yaptığı fedakârlıklardan dolayı şükran duygularını ileten Vali Aygöl, “Şehitlerimizin mirasına sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.


Gönlü zengin bir adam 

Ziyareti sonrasında duygularını sosyal medya hesabından dile getiren Vali Aygöl, “Sizi bugün bir vatanseverle tanıştırayım: Lokman Amca” dedi.

Vali Aygöl, Lokman amca ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Erzurum’dan babasıyla gelmiş 42 yıldır Bilecik’te. Dodurga beldemize giderken İntikamtepe Şehitliğine hizmet ediyor. Odun sobası sıcak, çayı demli ve sohbeti güzeldir. Yıllardır gönüllü olarak şehitliğin bakımını
temizliğini ve anlatımını yapar hiç beklentisi yok. Valilik olarak biraz destek vermişiz yeni olarak ama ben ölünceye kadar buraya şehitlerimize hizmet edeceğim diyen gönlü zengin bir adam. Bu da babasının vasiyetiymiş.”


Vali Aygöl, “Rabbim gönlü zengin bu büyüklerimizin eksikliğini vermesin sağlık sıhhat nasip eylesin” temennisinde bulundu.