«

Masumiyetin adı Esma


Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Eskil ilçesinde okul açılışları yaptı. Hacı Battal Tüzün İlkokulu’nun açılışında Esma ile tanışan Vali Kumbuzoğlu, küçük Esma’nın ilgisiyle karşılaştı. Kendisi de Esma ile yakından ilgilenen Kumbuzoğlu, “Sen çok özel ve güzel bir kızımızsın. Tebessümün hiç solmasın” dedi….

featured

HAYIRSEVERLERDEN ESKİL’E İKİ OKUL

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Eskil ilçesinde hayırseverler tarafından yaptırılan Hürmüz -Mustafa Mutlu İlkokulu ile Hacı Battal Tüzün ilkokulunun açılışına katıldı.

Vali Kumbuzoğlu, hayırseverlerin eğitime yaptığı katkılar için teşekkür ederek, açılışı yapılan okullarda vatana hizmet edecek hayırlı çocukların yetişeceğini ifade etti.

Resim

Okul yaptırmanın önemini anlatan Vali Kumbuzoğlu, hayırseverlerin yaptırdığı okulların devlet-millet el ele düşüncesinin en güzel örneğini teşkil ettiğini belirtti. “Bir okul açılırsa bir hapishane kapanır. Onun için, bugün sadece bir güzelliği ihya etmiyoruz, bir kötülüğü de ortadan kaldırıyoruz. Buna, ister çarpan etkisi, ister kelebek etkisi deyin” ifadelerini kullandı.

Resim

HAYIRSEVERLERE PLAKET

Hayırseverlere teşekkür ederek plaket takdiminde bulunan Vali Kumbuzoğlu, okul açılışından sonra öğrencilerle ilgilenerek sohbet etti. Törene, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu başta olmak üzere Eskil Kaymakamı Sait Muhammed Bilgin, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ve vatandaşlar katıldı.

Resim

TEBESSÜMÜN HİÇ SOLMASIN

Hacı Battal Tüzün İlkokulu’nda Esma ile tanışan Vali Kumbuzoğlu, yakından ilgilendiği Esma için, “Masumiyetin adı Esma kızımız” dedi. Vali Kumbuzoğlu, “Sevgili Esma, sen
çok özel ve güzel bir kızımızsın. Tebessümün hiç solmasın” temennisinde
bulundu.

Resim