«

Mesleki ve Teknik Eğitim mezunlarına müjde geldi! Günlük cep harçlığı artıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen “Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunlarına Sağlanan Teşvikler ve Öğrencilere Yönelik Devlet Katkıları” temalı iş birliği protokolü imza törenine katıldı. Törende, İş Başı eğitim Programına katılan Mesleki ve Teknik Eğitim mezunlarına verilen cep harçlığı %30 arttırılarak ödeneceğine dair protokol imzalandı.

Image

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumu Öğrenci ve Mezunlarına Verilen Devlet Destekleri ile Teşviklere İlişkin İş Birliği Protokolü imzalandı

Protokol, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Samet Güneş ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz arasında imzalandı. Bakan Işıkhan, konuşmasında: “Her bakımdan gelişmiş, güçlü bir Türkiye için; yine her bakımdan donanımlı ve eğitimli, çalışan ve üreten gençlere ihtiyacımız var. Özellikle mesleki ve teknik eğitimin, ülkemiz için sahip olduğu büyük önemi göz önünde bulundurduğumuzda, bu öğrenim sistemini, el birliğiyle çok daha yüksek standartlara taşımamız gerekiyor. Bu sebeple; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak, Milli Eğitim Bakanlığımızın mesleki ve teknik eğitim alanındaki değerli çalışmalarına en iyi katkıyı sunmanın gayreti içerisindeyiz.” cümlelerine yer verdi.

Image

653 TL olarak belirlenen miktar Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencileri için 850 TL olarak ödenecek

Yapılan İşbaşı Eğitim Programlarına 26 gün devamlılık sağlayan katılımcılara aylık 22.100 TL zaruri gider ödemesi yapılacak. Bu uygulama Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Gemi Yapımı, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarını kapsayacak ve sadece Mesleki ve Teknik Ortaöğretim mezunları yararlanabilecek.

http://www.gundemkamu.com/