«

Mesudiye’de Kireç Tıkanıklığı Hat Yenileme Çalışmasıyla Giderildi


MUSKİ Genel Müdürlüğü, Betçe projesiyle birlikte ilave su sağladığı Datça Mesudiye Mahallesinin kireç nedeniyle tıkanan içme suyu hatlarını yeniledi. Çalışmalar kapsamında Mesudiye Mahallesi ve 6 farklı mevkiinde 6 bin 300 metrelik hat yenileme çalışması yapıldı.

 

Mesudiye Mahallesi ve Damarası, Meşe Çukuru, Döşeme, Mezgit, Ovabükü, Hayıtbükü mevkilerindeki hatlarda kireçlenme tespit eden MUSKİ ekipleri bu hatların yenilenmesi için çalışma başlattı. Hatlarda oluşan kireç tıkanıklığı nedeniyle bu bölgedeki evlere yeteri kadar su ulaşmaması nedeniyle başlatılan çalışmalar tamamlanırken abonelere sorunsuz olarak su iletimi sağlanıyor.

 

Muhtar Aydeniz; “Betçe Projesi ve Hat Yenileme Çalışmalarıyla Önemli Eksiklerimiz Ortadan Kalktı”

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Mesudiye Mahalle Muhtarı Cüneyt Aydeniz kireç tıkanıkları nedeniyle su alamayan vatandaşların bu sorunun ortadan kalktığını ve Betçe projesi ile birlikte önemli bir eksiğini giderildiğini söyledi. Aydeniz, “Mahallemizde MUSKİ tarafından kireç tıkanıkları nedeniyle boru yenilemesi yapıldı. Vatandaşlarımız kireç tıkanıklığından kaynaklı olarak yeterli su alamamaktaydı ve bu nedenle çalışma yapılması gerekmekteydi. Şimdi bu sorun giderildi. Damarası ve Mezgit dediğimiz bölgelerde uzun süreli su kesintileri yaşandı. Bu nedenle vatandaşlarımız birtakım sorunlar yaşadı. Ancak çalışmaların tamamlanması ile birlikte bu sıkıntılar ortadan kalktı. Büyükşehir Belediyemiz özellikle ilaçlama, yol bakım gibi birçok çalışma yapıyor ve biz bu çalışmalardan memnunuz. Son olarak MUSKi tarafından bölgemizde Betçe projesi hayata geçirildi ve ilave su sağlandı. Daha önce tek kaynaktan besleniyorduk ve yukarı kotlarda sorun vardı. Şimdi ise vatandaşımız rahat ediyor” şeklinde konuştu.

S Cemal SÜZEROĞLU