«

Muğla’da Yurt sorunu çözülüyor


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin yurt sorununun çözümü için Turgutreis Öğrenci Yurdu’nun 3. etabının ihalesi için protokol imzalandı.

Ayrıca Menteşe ve Fethiye yurtlarının altyapı sorunları da çözüme kavuşacak….

Resim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde eğitim ve
öğretim gören öğrencilerin yurt sorununun çözümü için MSKÜ Tıp Fakültesi üst
bölümünde iki etabı tamamlanan kız ve erkek Turgutreis Öğrenci yurdunun 3.
etabının ihalesi için protokol imzalandı.

İHALESİ 14 MART’TA YAPILACAK

Menteşe Kötekli Mahallesinde bulunan Turgutreis Öğrenci Yurdu 3. Etabının ikmal ihalesi için tarih belli oldu. 14 Mart 2024 tarihinde yapılacak ihale ile Menteşe’de öğrencilerin barınmaları daha konforlu hale gelecek.

14 Mart’ta yapılacak ihalenin yanı sıra yapılan protokol ile Menteşe ve Fethiye yurtlarının altyapı sorunları da çözümü kavuşacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Muğla Valiliği işbirliğiyle bu yıl yurtlar hizmete açılmış ve başvuru yapan tüm öğrenciler yurtlara yerleştirilmişti.

Muğla Valiliği ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) işbirliği ile Menteşe’deki Turgutreis Yurdu, Şems-i Ana Yurdu ile Fethiye ilçesinde bulunan yurtların kanalizasyon çalışmaları tamamlanacak ve sorunlar çözüme kavuşturulacak.

Böylelikle mevcut sistemlerin yıllık bakım ve işletme giderlerinden tasarruf edilecek ve büyük bir kamu yararı oluşturulmuş olacak.

Resim

MODERN VE KONFORLU BARINMA SAĞLAYACAĞIZ

İl genelinde yürütülen yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirten Muğla Valisi İdris Akbıyık “Bakanlığımızın desteği, Valiliğin himayesinde Yatırım İzleme ve
Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinesinde, ilimizde misafir ettiğimiz
öğrencilerimize modern ve konforlu barınma alanları kazandırma çalışmalarımız
devam ediyor. İlimize bu yatırımları kazandırmada verilen destek için başta
Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza ve emeği
geçenlere teşekkür ederim. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi.