«

Muhtar Yıldız’dan, Sağlık Bakanı’na çağrı


Muhtar Yıldız’dan, Sağlık Bakanı’na çağrı

ARDAHAN-BHA

Kaptanpaşa Mahalle Muhtarı Efrail Yıldız, Ardahanlı SMA hastası Defne bebek için yeni bir kampanya başlatarak tüm SMA hastası bebekler içinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu.

İzmir’in Kınık ilçesinde yaşayan Ardahanlı Okan ve Çiğdem Gürbulak çiftinin SMA hastası Defne bebek için yardım kampanyaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ardahan şehir merkezine kurduğu stand ile Defne bebek için yardım toplayan Kaptanpaşa mahalle Muhtarı Efrail Yıldız, “Sessiz Çığlık” adını verdiği yeni bir kampanya ile sosyal medya üzerinden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya seslenerek SMA hastası çocuklara sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Yıldız, “SMA hastası çocuklarımızın sesini duyurmak için sessiz çığlık olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sesleniyoruz. Şuanda Ardahan’da 1 metreyi aşmış karın üzerinde SMA hastası bebeğimiz için kumbara kurduk. Ailelerimiz çaresiz, annelerimiz hasta çocukları için çaresiz. Sesimizi duymanızı istiyoruz.

Türkiye’nin hangi iline bakarsak bir tane SMA hastası çocuklarımız için para toplandığını görüyoruz. Ama biliyoruz ki bu iş para toplama ile olmuyor. Çünkü tedavi için gerekli meblağ çok büyük başlatılan kampanyalar bu parayı toplamaya yetmiyor. İBAN vererek yardım toplayın demekle bu olmuyor. Çaresiz kalmış bebekleri gözleri önünde eriyen annelerin bu çaresizliğine bir çare olmanızı, Soyadınız gibi Koca yürekli olduğunuzu gösterin ve SMA hastası bu bebeklerimizi ölüme terk etmeyin” dedi.