«

Muhtarlardan GMİS’e tam destek


Muhtarlardan GMİS’e tam destek

Ankara-BHA

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Çaycuma Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek Başkan Süleyman Baysal ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Çaycuma muhtarlarıyla bir araya geldi.

Yeşil ve Yalçın, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın aralarında Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun da (TTK) bulunduğu 19 Kamu İktisadi Teşebbüsü’nün (KİT) yönetim şeklini kökten değiştiren taslağı hakkında bilgi verdi, görüş alışverişinde bulundu.

BAYSAL: MÜCADELEYE TAM DESTEK VERECEĞİZ

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, KİT Yönetim Reformu adıyla yapılan çalışmanın yasalaşması halinde 19 KİT’i özelleştirmenin ve kapatmanın mümkün hale geleceğini, 176 yıllık üretim kültürüne sahip ülkemizin en stratejik kurumlarından biri olan TTK’nın da parça parça özelleştirilmesinin ya da kapatılmasının önünün açılacağını ifade ettiler. Genel Başkan Yeşil, TTK’nın yalnızca Zonguldak-Bartın-Karabük bölgesinin değil aynı zamanda Türkiye’nin de en önemli kurumlarından biri olduğunu, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hazırlamakta olduğu tasarından vazgeçilmesi için mücadele başlattıklarını, muhtarların bu mücadelenin en önemli paydaşlarından biri olduğunu belirterek destek istedi.

Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Baysal, TTK’nın ve GMİS’in kendileri için çok önemli kurumlar olduğunu, kendilerinin de gelişmelerden endişe duyduklarını belirterek mücadeleye tam destek vereceklerini söyledi.

ÇARIKÇI: TÜM DESTEĞİMİZ SİZİNLE

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Devrekli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Fatih Çarıkçı, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Ziyarette Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın KİTlerle ilgili yaptığı çalışma ve TTK açısından sonuçlarını anlatan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Devrek muhtarlarını mücadelelerinde yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Devrekli Muhtarlar Derneği Başkanı Çarıkçı, GMİS’in başlattığı mücadelenin bölge ve ülkemiz için çok önemli olduğunu belirterek, “Tüm desteğimiz sizinle” dedi.