«

Ordu Büyükşehir’den koşu günü


Ordu Büyükşehir’den koşu günü

ORDU- BHA

Fatsa İlçesi Aybastı Sapağından başlayıp Bolaman Sahil Yolu kullanılarak Altınordu İlçesi 15
Temmuz Demokrasi Meydanında biten 52 Kilometre’lik Ordulular Günü Koşusuna Ordu, Amerika,
Kanada ve İtalya’dan 4 atlet katıldı.

Sporcular için Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Programda konuşan
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, koşu ve bisiklet maratonunun
aynı anda olacağı Karadeniz maratonunun ilk başlangıcının Ordu’dan olacağını müjdeleyerek
bu vesileyle çalışmanın gelenekselleşeceğini belirtti.

“Karadeniz maratonu Ordu’dan başlayacak”

Ordu’nun dünyaya tanıtılması adına bu tarz etkinliklerin önemine değinen Başkan Güler, koşu ve bisiklet maratonunun bir arada olacağı Karadeniz maratonunun ilk başlangıcının Ordu’dan olacağını söyledi.

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“4 kaliteli, centilmen sporcunun 52 km yolu koşusuyla 5 Şubat Dünya Ordulular Günü’nü  kutlamış olduk. Uluslararası hüviyet kazandıracak şekilde diğer ülkelerden de yabancı koşucularımız var. Atletlerimiz Fatsa’dan başlayarak Perşembe üzerinden buraya kadar geldiler. Bu arada hem koşu hem bisiklet maraton halinde çalışmalar yapacağız. Karadeniz maratonunun ilk başlangıcı Ordu’dan olacak. Böylece gelenekselleşmesini beklediğimiz güzel bir çalışmayı yapacağız. Burada önemli olan şey ilimizin dünyada tanıtımını sağlamak. Ordu zaten dünya şehri oluyor. Türkiye yüzyılında Ordu’nun da en önemli şehirlerden birisi olarak ortaya çıkmasını arzu ediyoruz. Bu güzel çalışmaya katkı sunan herkesi tebrik ediyorum.”

Atletler Tan Aşkan, Justin Leonard, J.David Vanderverde ve Andrea Loi’ye çeşitli hediyeler ile Ordu’nun yöresel lezzeti pancar çorbası ikram edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.