«

Ordu itfaiyesi 7 bini aşkın olaya müdahale etti


Ordu itfaiyesi 7 bini aşkın olaya müdahale etti

ORDU-BHA

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2023 yılında il genelinde 1684’ü yangın, 426’sı trafik kazası, 1570’i insan ve hayvan kurtarma, 988 su baskını, 66 boğulma tehlikesi ve 2819’u diğer itfai olaylar olmak üzere toplam 7553 olaya müdahale etti. Yıl boyunca 2776 denetim yapan ekipler, 11 bin 264 vatandaşa da eğitim verdi.

66 Kişi OSKEM’le hayata tutundu

Ordu Su Kazalarını Engelleme Merkezi (OSKEM) ile il genelinde oluşturulan 17 plajda su kazalarını önleme hizmeti verilerek vatandaşların yaz aylarında daha güvenli vakit geçirmeleri için imkân sağlandı. Boğulma tehlikesi geçiren 66 kişi OSKEM’le yaşama tutundu.

Arama kurtarma ekibi 7/24 göreve hazır

Arama Kurtarma Müdürlüğü bünyesinde kurulan Arama Kurtarma Ekipleri geçtiğimiz yıllarda çeşitli illerde meydana gelen doğal afetlerde etkin rol oynadı. Ülke genelinde katılım sağladığı olaylarla dikkat çekerek 7/24 göreve hazır konumda olan ekipler, 1570 insan ve hayvan kurtarma ile 988 su baskınına müdahale etti.

“Daha güvenli bir ordu için”

“Daha Güvenli bir Ordu” parolasıyla İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü Denetim Birimi ekipleri, 2023 yılında 2776 denetim faaliyeti gerçekleştirerek vatandaşlara yapı, bina, işyeri, tesis ve işletmede yangın güvenliği uygulamalarıyla ilgili danışmalık hizmetini de ücretsiz sundu.

OBİTEM itfaiye eğitimlerinin Karadeniz üssü oldu

Eğitim çalışmalarında Karadeniz Bölgesinde başarılı çalışmalara imza atan İtfaiye Eğitim Merkezi ile geride bırakılan yılda çevre il ve ilçelerin belediye İtfaiye ekipleri başta olmak üzere birçok kurum kuruluş ile itfaiye personelleri, vatandaşlar ve gönüllülere yönelik eğitim ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.  Bu çalışmalar neticesinde 11 bin 264 kişiye eğitim verildi.