«

Pazar’ın Milli Gururu oldu


Pazar’ın Milli Gururu oldu

Alihan TELATAR

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1.Liginde uzun süre Süper Lig’de Pazar’ı temsil ederken ekonomik ve salon sporlarına yeterince kaynak ayrılması nedenleri ile Antalya Konyaaltı Spor’a devredilen Pazarspor Kadınlar Hentbol Takımı’nda Hentbol hayatına başlayan İrem Can İnce, Kadınlar Hentbol Plaj A Milli Takım aday kadrosuna seçilerek ilk 11’e girdi.

İrem Can İnce Hentbol hayatına Pazar’da yeni kurulan Olimpik Pazar Spor Kadınlar Hentbol Takımı’nda devam etti. Olimpik Pazar spor Kadınlar Hentbol Takımı kurulduğu yıl 2. Ligde şampiyon olarak 1. Lige çıktı. 1. Lig’e çıkan Olimpik Pazar Spor Kadınlar Hentbol Takımı faaliyetlerini o yıl dondurması nedeni İle İrem Can İnce Süper Lig Adanasokağı Kadınlar Hentbol takımına, daha sonra Trabzon Ortahisar Belediyesi Kadınlar Hentbol takımına transfer oldu.

MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNA SEÇİLDİ

2023-2024 sezonunda Süper Lig Görelespor Kadınlar Hentbol Takımı forması ile başarılı bir sezon geçiren İrem Can İnce, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’nde oynanan maçlarda görev alan gözlemciler tarafından yapılan seçmelerde Türkiye Kadınlar Hentbol Plaj A Milli Takım aday kadrosuna seçilerek ilk 11’e girdi.

Görelespor formasıyla gösterdiği başarıyı, Türkiye Plaj Kadın Hentbol Milli Takımı’nda da göstermesi beklenen ‘03 Temmuz 2003’ doğumlu İrem Can İnce, doğum gününde Çanakkale’deki 35 kişilik milli takım kampında 11 kişilik kadroya seçildi.

11-15 tarihleri arasında Bulgaristan’da yapılacak olan Uluslararası Milli Kadın plaj Hentbol turnuvası için 07 Temmuz’da Bulgaristan’a gidecek.