«

Samsun’un gücü Doğu Karadenizliler


Samsun’un gücü Doğu Karadenizliler

Dernek Başkanı Metin Tiryaki, kuruluşlarının 20. Yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, Samsun’da hemşeri dernekleri arasında en etki sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını belirterek Samsun’un gelişimine katkı sunmak içini ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi.

20 yıldır faaliyetleri sürüyor

Samsun Gazeteciler Cemiyeti ve Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir süre sohbet eden Başkan Tiryaki, Doğu Karadenizliler Derneği ve çalışmaları hakkın da bilgi vererek Samsun Gazeteciler Cemiyeti üyelerini kuruluşlarının 20. Yılı nedeniyle düzenledikleri etkinliğe davet etti.

ORKAR Gazeteciler Federasyonu

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı da Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum’daki meslek yapılanmalarıyla dayanışma içinde kurdukları merkez Samsun’da bulunan Orta Karadeniz Gazeteciler Federasyonu’nun oluşumu hakkında bilgi verdi. Başkan Yazıcı, Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak hedeflere ve çıkarlara sahip insanların demokratik idealleri geliştirmeyi amaçladıklarını, bunun da demokrasiyi güçlendirdiği söyledi.