«

Şarköy’ün en kapsamlı yol çalışması


Şarköy Belediyesi tarafından cadde ve sokakların daha modern ve daha konforlu bir görünüme kavuşması için yürütülen parke taş yol yapım ve iyileştirme çalışmaları kentin dört bir yanında tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaş odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını gerçekleştiren Şarköy Belediyesi, şehir estetiğine uygun güvenli ve konforlu yolları Şarköylü vatandaşların hizmetine sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Kent genelinde yapılan kapsamlı çalışmalar sonucu; 394.574 m2’lik parke taş, 110.745 m2’lik asfalt, 1.002.918 m2’lik stabilize yol çalışması gerçekleştirildi.

TEKİRDAĞ-BHA

KENT ESTETİĞİNE UYGUN YENİLENMİŞ YOLLAR HALKIN HİZMETİNDE

Şarköy Belediyesi tarafından gerek kırsaldaki gerekse kent merkezindeki yolların modernizasyon ve iyileştirme çalışmaları aralıksız şekilde devam ediyor. Standartlara uygun yapılan çalışmalar ile cadde ve sokaklar daha modern bir görünüme kavuşurken; kurumların alt yapı çalışmaları sırasında bozulan yollar da onarılıyor.

Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kazma, kumlama ve stabilize çalışmalarının ardından kilit parke taş çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yapılan kapsamlı çalışmalar sonucu; 56 km’lik parke taş, 16 km’lik sathi kaplama ve sıcak asfalt, 143 km arazi yolu kente kazandırıldı. Şarköy’de yaşayan vatandaşların daha rahat ve sağlıklı şartlarda yaşamlarını devam ettirebilmeleri için çalışmaların gece gündüz süreceği belirtildi.

Başkan VAR, ‘’ ŞARKÖY TARİHİNİN EN KAPSAMLI YOL ÇALIŞMASINA İMZA ATTIK’’

Çevreye duyarlı ve kent estetiğine önem veren bir anlayışla çalışmaların gerçekleştiğini ifade eden Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’ Kent genelinde başlattığımız yol yapım çalışmaları ile vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak ve yollarımızın ulaşım standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda standartlara uygun yapılan yol çalışmaları ile kentimizi daha modern bir görünüme kavuşturacağız. Şarköy’ümüzün her noktasında gece gündüz demeden hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz. Kentimizin gelişmesi ve değişmesi adına hummalı bir çalışma içerisindeyiz.

Göreve geldiğimiz günden itibaren 394.574 m2’lik parke taş, 110.745 m2’lik asfalt, 1.002.918 m2’lik stabilize yol çalışması gerçekleştirerek; Şarköy tarihinin en kapsamlı yol çalışmasına imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Şarköy’de yaşayan hemşehrilerimiz için çalışmalarımız artarak devam edecek. Yeni ve yenilenen yolların kentimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.