«

Silopili Annelere Madde Bağımlılığı İle Mücadele Anlatıldı


Şırnak’ın Silopi ilçesinde kadınlara yönelik ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında eğitim semineri verildi.

Silopi ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığı hakkında kadınlara yönelik bilinçlendirme seminerleri düzenleniyor.  Silopi Aile Destek Merkezi (ADEM 1)’de görev alan kursiyer kadınlara Narkotik polisleri tarafından slayt eşliğinde bilgilendirme yapıldı. ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi kapsamında bilinçlenmeleri sağlanan kadınlar polislere teşekkür etti.

Nebahat Demirhan, “emniyet çok güzel izah etti bize. Allah razı olsun. Emniyet amiri çok güzel izah etti. Mesela bize akıl oldu. Artık bundan sonra bizde çevremize bakarız, sokağa bakarız, komşularımıza bakarız. Yani Allah korusun bir şey olursa hemen ihbar veririz. Hemen emniyete ihbar veririz. Allah korusun yani çocuklarımıza komşularımıza Allah göstermesin öyle uyuşturucu bize komşularımıza göstermesin. Bütün insanlara göstermesin.

Diğer bir kursiyer Dilan Acar, “bugün narkotik tarafından verilen seminere katıldım. Gerçekten çok faydalı bilgilere sahip oldum. Yarın bir gün eğer etrafımda olsun sokak, mahalle yada başka herhangi bir yerde evimde dahi eğer kullanacak biri olursa bağımlı yada bağımlıya daha etkin biri olursa bundan nasıl başa çıkacağımı artık biliyorum. Bunun için özellikle Aylin hoca ve narkotikten gelen memurlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????